skip to Main Content

Co všechno zajistí asistenční služba jako doplněk povinného ručení?

Asistenční služba u povinného ručení

Musíte je sjednat ze zákona, pokud provozujete na českých komunikacích automobil nebo motocykl. Neexistují výjimky, nakonec – je to i společensky odpovědné a důležité pro všechny účastníky silničního provozu. Povinné ručení může být pro naši kapsu i poměrně úsporné, stačí si jen dobře vybrat pojišťovnu. Ale pozor, bez připojištění v podobě havarijního pojištění je lepší nikam do ciziny nejezdit. Hrozí totiž neopatrný řidič na některé z velkých dálnic nebo střet se zvěří, když pojedete blízko venkova nebo lesní cesty. Zkrátka, je třeba být na tohle nebezpečí dobře připraveni…

Tlumočení je samozřejmostí, nalezení nejbližšího autoservisu po telefonu také

Když už dojde k nehodě a nikomu se nic nestalo, jen automobil je nepojízdný, je třeba okamžitě jednat. Označit místo havárie na frekventované silnici, ale také začít vytáčet asistenční službu vaší pojišťovny. Ta se totiž může postarat o celou řadu věcí, které byste dohodli jen velmi obtížně – a bez znalosti cizího jazyka by to bylo ještě těžší. Oč například jde?

  • Dodání paliva v momentě, kdy dojdou rezervy a k nejbližší pumpě je to opravdu daleko.
  • Odtah nepojízdného vozidla nebo jeho případná oprava servismanem v místě nehody.
  • Rady, rady, rady. Jak postupovat, když dojde k nehodě, jaké dokumenty si vyžádat atd.
  • Tlumočení. Angličtina a její základy nejsou složité, ale co když policisté mluví jen španělsky?
  • Vypůjčení náhradního vozidla. Pokud je vaše auto odcizeno nebo nepojízdné, přijde to vhod.

Zkuste rozšířené asistenční služby, těch totiž vlastně není nikdy dost

Takzvané rozšířené asistenční služby se pak hodí všem, kteří do ciziny jezdí takřka neustále, za volantem je jejich druhé doma a chtějí mít pokryta všechna rizika. Neomezené finance na odtah nebo opravu v místě nehody, připojištění náhradního vozidla s vysokým limitem nebo další věci, se kterými budete na cestách s klidem v duši.

Čtěte také:

Zprostředkování služeb právníka, na kterého se můžete maximálně spolehnout

Rada a tlumočení není jedinou záležitostí, se kterou vám pojišťovny pomohou. K dispozici je i kvalifikované právní poradenství, které přijde vhod hlavně během sporu s protistranou, jíž například rozumíte jen zčásti a není vám zcela jasné, o co by mělo přesně jít u případného soudu. Tlumočník je totiž nutností, ale právní asistence je neméně důležitou.

Výměna pneumatiky bez rezervy je složitá, na výletu do hor se může stát cokoliv

Připojištění k povinnému ručení nepodceňujte, zvláště pokud jste často na cestách. Při výletu do Drážďan nebo „obyčejné“ cestě do Chorvatska nebo Itálie se může přihodit hodně nepříjemností. Bohužel, je tomu tak, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Když ale budete připraveni, následky půjdou vyřešit mnohem snadněji.

Přemýšlíte o novém vozu a sháníte financování? Vyzkoušejte nejlevnější půjčku na auto! Peníze máte do pár minut.

 

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top