skip to Main Content

Životní pojistku by si měli sjednat i mladí lidé

Mladá žena na vozíku - Životní pojistka.

Životní pojistka. Termín, se kterým jste se již dozajista setkali. Bohužel není v české populaci ještě příliš rozšířen. Většinou na ni člověk začne myslet až ve chvíli, kdy mu její placení nabídne zaměstnavatel, nebo když přijde důležitý životní zlom. Už ale mladí lidé by si měli životní pojistku sjednat!

Proč je životní pojistka tak důležitá?

Zdravý mladý člověk bez závazků většinou nemá potřebu nějak více o svůj život, z pohledu financí, pečovat. Většinou je pro něj maximem cestovní pojištění před dovolenou v zahraničí. Ovšem i mladí lidé by se o finanční pojistku měli zajímat, a to z těchto tří důvodů:

  1. Mladý člověk má celý život před sebou a v případě nepříjemné události, která by vedla například k trvalé invaliditě, by to pro něj znamenalo nízký příjem z invalidního důchodu.
  2. Mladý člověk uzavře životní pojistku za mnohem nižší cenu než člověk před penzí.
  3. Stejně si nakonec životní pojistku sjednáte. Proto spousta analytiků radí, uzavřít jej dříve, než až ve stáří.

Všechny životní změny můžete do pojistky promítnout

Ať už se změní váš rodinný stav, nebo si půjčujete na bydlení, všechny důležité životní změny můžete do pojistky promítnout. Může se to zdát bezvýznamné, ale v případě například výše zmíněné nepříjemné události, která by vedla k trvalé invaliditě, budete krytí proti neschopnosti splácet. A je přeci lepší žít s vědomím, že nikdy nebudete finančně závislí na druhé osobě.

S přibývajícím věkem budou výdaje na pojistku klesat

Spousta lidí také argumentuje vysokými poplatky na pojištění. To ovšem netrvá věčnost. Jakmile totiž splatíte všechny své finanční úvěry, vaše děti odrostou a vy se přehoupnete do posledních let v práci, budou vaše výdaje na pojistku klesat. I když tedy dnes nemáte o peníze, pevné zdraví či platební morálku nouzi, pojistěte se pro každý případ do budoucna. Získáte tak na celý život finanční jistotu.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top