skip to Main Content

Penzijní připojištění se vám nejvíce vyplatí u Allianz

Poradce a mladý pár - ilustrační foto

Stáří, penze, důchod. Slova, která čekají v životě každého z nás. Všichni jednou zestárneme, všichni jednou půjdeme do důchodu, všichni jednou budeme pobírat starobní penzi. Jste avšak na to připraveni? Budete mít dostatečný důchod? A nebylo by lepší se na to připravit už nyní? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v následujících řádcích.

Důchod sice dostanete, ale spoléhat na něj nemůžete

I když nám všem zatím stát garantuje, že jakousi starobní penzi budeme jednou všichni pobírat, určitě se na to nemůžete spoléhat. Tato částka se totiž příliš nezvyšuje a naopak se zhoršují podmínky, kterými se vypočítává. Dozajista jste už alespoň jednou slyšeli, že možná na důchody v budoucnu nebude. Neříkáme, že to bude tak hrozné, ale je přeci dobré se alespoň nějak pojistit, abyste se ve stáří měli dobře.

Sjednejte si penzijní připojištění

Jedna z možností je i penzijní připojištění. To si můžete platit už od 18 let, a to na jakoukoliv částku začínající mnohdy na pár set korunách měsíčně. Tato výše je pouze na vás. K tomu obdržíte od státu určitý úrok za to, že si myslíte na budoucnost. Tento státní příspěvek je také velmi různý, a to zejména podle placené částky. Jenže ne každá pojišťovna vám může nabídnout ty nejlepší podmínky a možnosti.

Nebojte se srovnávat

Abyste se v nekonečných možnostech perfektně a rychle zorientovali, nebojte se použít různé srovnávače. Ideální jsou ty nezávislé, které nejsou určené ke komerčním účelům. Jeden takový najdete také na stránkách kurzy.cz. Zde pod odkazem http://www.kurzy.cz/penzijni-pripojisteni/ najdete jednoduchou tabulku, jejíž výsledky si nyní vysvětlíme.

Tabulka vám pomůže se rozhodnout

V tabulce najdete název fondu, počet účastníků a zhodnocení nyní a za 5 let. Všechno to jsou důležité údaje. Abyste ale získali prostřednictvím připojištění nejvíce financí v důchodu, dívejte se zejména na kolonku zhodnocení. To vás prozradí, jak se bude pojištění vyvíjet. Druhou důležitou položkou je i počet účastníků, protože čím více lidí má sjednáno dané pojištění, tím menší je pravděpodobnost, že by daná pojišťovna pojištění zrušila, nebo by zkrachovala. Jakmile si pomocí těchto dvou faktorů vyberete dané pojištění, můžete přejít ke sjednání pojištění.

Snad vám tedy tento článek pomohl a snad díky tomu budete mít v důchodu snadnější život.

 

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top