skip to Main Content

Hodnotíme rok 2016. U které banky vám bylo letos nejlépe?

Banka - Ilustrační foto

Rok se s rokem sešel a my se opět nacházíme na rozhraní roku starého s tím novým. Obvykle se toto období vyznačuje hodnocením uplynulých dní a očekávání dnů nových. Čím se tedy letošní rok vyznačoval? U které banky jste se měli nejlépe? A na co se můžeme těšit v roce 2017? Na to všechno si odpovíme právě teď.

Zhodnocení roku 2016

Letošní rok byl výjimečný hned z několika důvodů:

  • Vešly v účinnost nové pokladny z pera Andreje Babiše, tzv. EET.
  • Vešel v účinnost nový zákon o půjčkách, který by měl významně chránit spotřebitele.
  • Boj mezi bankami se pořádně rozhořel.

Jen tyto tři události zapíší rok 2016 do historie české ekonomiky tučným písmem, a to jsme nevyjmenovali dalších x, které byly pro letošek také důležité. Ne vždy to byly sice pozitivní novinky, ale celkově by měly všechny přispět k růžovější budoucnosti.

Která banka se letos prokázala jako klientsky nejpřívětivější?

Kromě novinek se letos opět také porovnávaly bankovní instituce a zejména jejich přístup k nám, obyčejným klientům. Jako nejpřívětivější banku ohodnotila odborná porota Komerční banku. U té jsme se letos dle odborníků měli nejlépe a našli jsme u ní nejvíce inovací.

Samotní klienti potom jako Nejdůvěryhodnější banku roku zvolili Českou spořitelnu, která zároveň obsadila hned několik nej. Stala se totiž také Bankou bez bariér roku 2016 a její hypotéka obdržela označení Hypotéka roku.

Poslední kategorií, která se letos hodnotila, byla Nejdynamičtější banka roku 2016. Prvenství prosadila již počtvrté v řadě Air Bank, jejíž klientem je v současnosti každý 10. Čech.

Co přinese rok 2017?

A protože rok 2016 máme již skoro za sebou, napadají nás také otázky, jak to bude vypadat v roce následujícím. Dle nejnovějších analýz a průzkumů můžeme počítat se zdražením všech hypoték. Ty bohužel budou v roce 2017 již běžně začínat číslem 2,…

Dále můžeme očekávat stále vyhrocenější boj bankovních institucí, jež povede k vytvoření nových služeb a ke zvyšování standardů, a v neposlední řadě se můžeme těšit na zavádění nových online služeb u stále většího počtu bank.

Jak je tedy vidět, máme se skutečně na co těšit.

Rate this post
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top