skip to Main Content

Vyplatí se investovat do bitcoinů?

Investice do bitcoinu

Ač v poslední době prodělala kryptoměna bitcoin strmý pád a několik afér, není to úplně odepsaná možnost investice. Kupodivu právě teď zažívá renesanci a jejích českých příznivců neustále přibývá. Vyplatí se tedy investovat do bitcoinů? Vrátí se vám vaše investice? A není to už pouze znouzecnost?

Hodnota bitcoinů v poslední době roste

Ač tomu spousta lidí vůbec nevěřila, hodnota bitcoinů v posledních dnech skutečně roste. Navíc významně. Opět se totiž blíží k magické hranici tisíce dolarů. Takovou hodnotu měla naposledy na přelomu roku 2013 a 2014. Pak už si to všichni pamatujeme. Bitcoiny čekal pád a série afér. Nic pěkného.

Co na stoupání říkají odborníci?

Nic však nejde donekonečna, a to ani růst hodnoty této kryptoměny. I když je její růst pozitivním znamením a zájem o bitcoiny roste stejným tempem, odborníci se shodují na tom, že to nebude mít příliš dlouhé trvání. Hodnota bitcoinů podle nich ještě o trochu stoupne, pak ji ale opět bude čekat korekce a pád. Jak velký? To nikdo neví. Někdo očekává pořádné splasknutí bubliny, jiní zase mírnou korekci, která trhem příliš neotřese.

Bitcoiny? Ano nebo ne?

Bitcoins - ilustrační obrázekNakonec se opět vrátíme k původní otázce. Vyplatí se tedy investovat do bitcoinů? Na odpověď se podíváme ze dvou pohledů.

Z pohledu obyčejného člověka, který chce někam uložit své naspořené peníze, je bitcoin velmi atraktivní. Za poslední tři roky totiž mohl své úspory zhodnotit až sedmdesátkrát.

Z pohledu profesionálního investora bychom však necítili takové nadšení. Tato kryptoměna totiž stále za klasickými akciemi výrazně zaostává. Oproti nim bitcoinům schází dividenda a bezpečnost na burzách.

Rada na závěr

Pokud jste nezkušený investor, který chce jen zhodnotit své úspory, nevsázejte na bitcoin více než deset procent svých úspor. Tak alespoň částečně rozdělíte riziko mezi více investičních možností.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top