Aktuální srovnání spořících účtů 2020

Srovnání spořících účtů

Pokud si potřebujete odložit peníze krátkodobě stranou, je spořící účet ideálním řešením. Nabízejí ho téměř všechny banky, bohužel ale většina z nich jenom s minimálním úročením. Když chcete na spoření něco vydělat, musíte si uložit větší obnos například na termínovaný vklad nebo na stavební spoření. Jestliže víte, že budete peníze zase brzy potřebovat, tak vám spořící účet na rozdíl od účtu běžného může vynést pár desítek či stovek korun ročně.

Úroky pod jedno procento bez podmínek

Když mezi sebou začneme porovnávat spořící účty, u většiny z nich nepřesáhne úročení 1 %. Takový úrok sotva pokrývá inflaci. Vyplatí se to i tak ale více, než kdybyste měli peníze schované doma pod polštářem. Už jen proto, že v bance jsou bezpečně uložené a také snáze dostupné.

Zajímavé úročení aktuálně na svých účtech nabízí Sberbank a ING Bank. V případě Sberbank jde o produkt zvaný FÉR spoření PLUS, který se úročí sazbou 1,13 %. ING Bank se svým ING Kontem nabízí ještě lepší úrok, tedy 2 %. Úroky jsou zde i u jiných produktů připisovány každý měsíc.

Dále se v našem žebříku umístila Česká spořitelna se svým účtem Spoření ČS a úrokem 0,2 %. Úrok 1,3 % nabízí například Air Bank. U Equa bank můžete využít její Spořící účet HIT, kde získáte také 1,3 %. V porovnání o nejlepší spořící účet se vyplatí zhodnotit i další kriteria.

Na co se zaměřit při výběru spořícího účtu

  • Je k účtu nabízena platební karta?
  • Vyžaduje spořící účet zřízení běžného účtu?
  • Je spořící účet dostupný přes internetové bankovnictví?
  • Kolik výběrů v měsíci je zdarma umožněno?
  • Nepojí se s účtem žádné další poplatky?

Zodpovězením těchto otázek snáze naleznete produkt, který bude nejvíce vyhovovat vašim specifickým potřebám. Některé účty vyžadují minimální zůstatek nebo musíte platit za jejich zrušení. Na takové účty si dejte dobrý pozor, a to z důvodu, že byste na nich mohli více prodělat než vydělat. Spořící účty s výpovědní lhůtou nejsou tak výhodné, protože peníze nemáte k dispozici ihned a vyplatí se je srovnávat spíše s termínovanými vklady.

Spořící účty se vyplatí na držení spíše vyššího zůstatku. Úspory jsou většinou neomezené. U vyšších částek (například kolem 1 000 000 Kč) už ale úročení nebývá tak výhodné. Spořících účtů můžete mít i několik a peníze na nich rozdělit dle potřeb, které jimi chcete financovat. Ničím výjimečným není ani zřízení stejných spořících účtů v jedné bance.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*