skip to Main Content

Poradíme vám, jak a kde si založíte běžný účet zdarma a bez podmínek

Běžnný účet zdarma bez dalších podmínek

Proč byste měli platit za služby, které můžete mít zdarma? Sjednejte si bankovní účet zdarma. Poradíme vám, jak na to a na co si dát pozor.

Běžný bankovní účet s poplatkem i bez poplatku

Ještě před několika lety byl poplatek za vedení a správu bankovního účtu považován za samozřejmost. Klienti bank platili za každou platební transakci zvlášť. Časy se naštěstí mění a poplatková revoluce dostihla i český bankovní trh.

Svět bankovních poplatků změnil příchod mladých a moderních bank, které nepovažovaly za fér účtovat klientům poplatky za to, že jim každý den svěřují své peníze. Bankovní poplatky sice nevymizely úplně, výrazně se však změnil přístup bank.

4 způsoby, jak si banky (ne)účtují své služby

 1. Bankovní účet zdarma – klient za účet neplatí a může jej využívat bez omezení.
 2. Bankovní účet zdarma s podmínkami – účet je zdarma pouze při splnění podmínek (např. minimální vklad, maximální počet platebních transakcí v měsíci apod.).
 3. Bankovní účet s poplatkem – klient platí měsíční paušál za vedení běžného účtu.
 4. Bankovní účet s poplatkem ve více variantách – klient si může vybrat ze dvou a více variant poplatků za běžný účet. Například klient, který běžný účet využívá méně, si zvolí variantu s nízkým poplatkem. Za každou transakci mimo paušál však zaplatí další poplatek.

Jak získat bankovní účet zdarma

Při hledání účtu zdarma je třeba sledovat několik parametrů. Účet bez poplatků totiž nutně neznamená, že je běžný účet opravdu zdarma.

Hlavní parametry u běžného účtu

 • založení nového účtu – dnes už lze nový účet založit online bez nutnosti osobního jednání na pobočce, standardně je tento krok zdarma,
 • vedení běžného účtu – většina bank nabízí alespoň základní variantu zdarma nebo za nízký poplatek,
 • platební transakce – platí pro příchozí i odchozí platby, vystavení platebních karet k účtu, platby telefonem, hodinkami a další služby,
 • výběry z bankomatu – pouze pár bank nabízí výběry hotovosti doma i v zahraničí zdarma, tradičně nejdráže vychází výběry v zahraničí,
 • kontokorent – většinou se platí pouze úrok v případě využívání kontokorentu.

Bankovní účet zdarma bez podmínek

Opravdový běžný účet zdarma bez jakýchkoliv podmínek zahrnuje:

 • založení účtu osobně nebo online zdarma,
 • vedení a správa účtu zdarma,
 • veškeré platební transakce zdarma,
 • neomezený počet výběrů hotovosti z bankomatů v ČR zdarma.

Běžný účet zdarma avšak s podmínkami

Některé banky sice nabízí běžný účet zdarma, ale pouze v případě omezeného využívání bankovních služeb.

Klienti získají zdarma pouze předem stanovený počet příchozích a odchozích plateb i výběrů z bankomatů v daném měsíci. Za každou další transakci si banka účtuje nový poplatek dle platného ceníku.

Při výběru běžného účtu se proto ujistěte, jaké podmínky si banka klade, aby se vám slíbený účet zdarma nakonec neprodražil. Případně se zamyslete nad tím, zda budete účet opravdu využívat tak málo, abyste neplatili žádné poplatky.

3 tipy na výhodné běžné účty

Vybrali jsme pro vás tři běžné účty od různých bank působících v ČR, které jsou aktuálně zdarma.

Equa bank

Běžný účet u Equa bank zdarma a bez podmínek

Ukázkový běžný účet zdarma nabízí Equa bank. Zdarma jsou u ní příchozí i odchozí platby provedené v rámci ČR, trvalé příkazy, inkasa, bezkontaktní debetní karta a samozřejmě také internetové a mobilní bankovnictví. Klienti mohou vybírat z bankomatů zdarma jak v ČR, tak i v zahraničí.

mBank

mKonto – první účet bez poplatků

První bankou, která v ČR nabídla účet zdarma, byla internetová banka mBank. Její mKonto zahrnuje zdarma založení a vedení účtu, zdarma výběry z bankomatů v ČR a nad 1 500 Kč i v zahraničí, příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy, inkasa, SIPO platby, příchozí a odchozí SEPA platby v EUR, vklady v hotovosti na účet prostřednictvím vkladových bankomatů a možnost využít chytré mSpoření.

UniCredit Bank

U konto a výběry zdarma po celém světě

UniCredit Bank nabízí běžný účet zdarma s jednou podmínkou. Abyste získali vedení účtu zdarma a navrch další výhody, musí vám na účet chodit každý měsíc minimální částka ve výši 12 000 Kč. V takovém případě získáte bez poplatků mobilní a internetové bankovnictví, embosovanou platební kartu, výběry z bankomatů doma i v zahraničí, provádění platebních transakcí a unikátní slevový program za platby kartou.

5/5 - (3 votes)
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top