skip to Main Content

Otázky, které si musíme pokládat přes každou půjčkou

České peníze - nebankovní půjčka

Půjčka, to je dobrý sluha, ale zlý pán. Abychom zamezili rizikům, které se s ní pojí, musíme si ji pečlivě promyslet. V mnoha případech může být mimořádně užitečná, někdy ale může znamenat i první malý krůček směrem do dluhové pasti. Na co se tedy zaměřit a jaké si položit otázky, ještě, než začnete vyplňovat kontaktní formulář s žádostí o půjčku? Je tu několik důležitých bodů, pojďme si je podrobněji rozebrat…

Nezatíží půjčka váš rozpočet tak, že byste to v domácnosti nemohli unést?

Sjednaný úvěr by určitě neměl výrazně promluvit do vaší aktuální životní úrovně. Pokud nemáte peněz nazbyt už teď, raději uvažujte o lepší konsolidaci výdajových položek. Když je ale vše s rodinnými financemi v pořádku a potřebujete jen finanční injekci na novou lednici nebo pračku, je nebankovní půjčka bez registru ihned skutečně racionálním řešením. Vždy si proto vše pečlivě spočítejte a rozmyslete se i v rámci rodinného kruhu. Platí totiž, že více hlav více ví.

Jednám s opravdu seriózním poskytovatelem? Pár indicií napoví víc, než si myslíte

Důvěřuj, ale prověřuj, tak zní známé heslo. A ve světě financí to platí samozřejmě nejméně dvojnásob. Když s někým jednáte a směňujete finanční prostředky, měli byste vědět, s kým vlastně máte tu čest, to je jisté. Mělo by jít o společnost sídlící na české adrese, mající na trhu stabilní pozici, působící u nás už přinejmenším několik let. Ověřte si to na webu ČNB, kde je seznam subjektů, které jsou oprávněny na základě licence poskytovat nebankovní půjčky. Pokud by snad váš zvolený poskytovatel chyběl, je něco opravdu v nepořádku…

Prohledejte internet, reference totiž napoví opravdu ze všeho nejvíce

Pokud je poskytovatel brán klienty ve většině jako negativní a nevracejí se k němu opakovaně, určitě to někdo z nich napíše do nějaké diskuze. Hodnocení té či oné nebankovní společnosti najdete snadno, stačí jen požádat internetové vyhledávače o malou asistenci. Co je třeba si důkladně prověřit už předem, před podpisem smlouvy?

  • Jak dlouho je už poskytovatel na trhu? Není to jeden z nováčků, kteří nebudí moc důvěry?
  • Kdo je vlastně v pozadí? Tedy, prověřte si firmu, která zprostředkovává půjčku. Je férová?
  • Kolik činí úroková sazba? A samozřejmě, včetně poplatků. Podívejte se na cifru značící RPSN.

Cílem je najít spolehlivého poskytovatele, ke kterému se můžeme v budoucnu v případě potřeby i vrátit – nakonec, finanční trable se čas od času nevyhnou snad nikomu. A mít pomocnou ruku připravenou doslova za pár minut, díky několika kliknutím myši, kdo to dnes má? Internet je opravdu mocným médiem.

Náš TIP na nebankovní půjčku: COOL MONEY CZ – Půjčit si můžete až 250 000 Kč na 84 měsíců.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top