skip to Main Content

Bankovní účty bez poplatků jsou stále populární

Bankovní účet bez poplatků - Zdarma!

Ještě nemáte běžný účet v bance? Nebo uvažujete nad jeho změnou? Banky často účtují poplatky související s vedením účtu i s dalšími úkony. U mnoha bank si ale dnes snadno zajistíte běžný účet zcela bez poplatků a ušetříte tak i více než 1 000 Kč ročně. V aktuálním článku si porovnáme současné běžné účty bez poplatků. To znamená, že vám u nich nebudou za standardní úkony účtovány žádné jednorázové poplatky ani měsíční paušál.

Běžný účet bez poplatků od mBank

Takový běžný účet si zajistíte u mnoha bank v Čechách. Mezi ty první, které s takovým účtem přišly, patří mBank, nabízející běžný účet zvaný mKonto. Tento účet nabízí zdarma například: založení, vedení, odchozí i příchozí platby, bezkontaktní platební kartu, možnost nastavení inkas a trvalých příkazů, elektronické měsíční výpisy, až 3 výběry měsíčně z jakýchkoliv bankomatů v Čechách nebo okamžitou realizaci plateb v rámci mBank.

Jedná se o účet, který je velmi výhodný a jehož jedinými nevýhodami jsou nemožnost vložení hotovosti v bance a špatná dostupnost poboček. Na druhou stranu vše zde snadno zařídíte přes internetové bankovnictví nebo přes telefonní linku.

Výhodný běžný účet od Fio banky

Další známá banka, která takový běžný účet nabízí, je Fio banka. Tento účet má zřízení, vedení i zrušení zcela zdarma, neomezené odchozí a příchozí platby, možnost nastavení trvalých příkazů a inkas, mobilní aplikaci, platební kartu MasterCard, až 10 výběrů měsíčně z bankomatů Fio banky zdarma nebo vklad hotovosti na pobočce (pokud na účet vložíte více než 1 000 Kč, tak nic neplatíte).

Férový běžný účet od Equa bank

Nakonec si zmíníme Equa bank, která rovněž dbá na férové a srozumitelné podmínky pro své klienty. Veškeré transakce spojené s vaším účtem zde budou zdarma a k účtu máte snadný přístup díky internetovému a mobilnímu bankovnictví. Účet u Equa bank si pohodlně zařídíte i přes internet. Nemusíte tedy chodit na pobočku banky.

Proč lidé stále často mají běžný účet s poplatky

Mnoho lidí se bojí změny a nechtějí měnit běžný účet u banky, s jejímiž službami jsou jinak spokojeni. Proto konzervativní klienti zůstávají se svými prostředky například u České spořitelny nebo u Komerční banky, což jsou instituce, které běžné účty zadarmo nenabízejí.

Na druhou stranu u nich ale klienti oceňují dobrou dostupnost poboček a osobní přístup, který mnoha bankám bez poboček – co vše řeší po internetu – může v očích potenciálních klientů chybět.

5/5 - (1 vote)
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top