skip to Main Content

Půjčky nejsou jedinou možností, jak se rychle dostat k penězům

České peníze - Ilustrační fotografie.

Věděli jste, že pokud potřebujete zaplatit něco dražšího a nemáte na to zrovna peníze, nejsou půjčky jedinou možností pro financování? Existuje celá řada alternativ, díky kterým si přijdete k penězům. V tomto článku vám popíšeme hned několik z nich.

P2P půjčky, neboli obyčejný člověk půjčuje obyčejnému člověku

Logo od Zonky.czI když jsme říkali, že se v tomto článku budeme bavit hlavně o alternativách než o samotných úvěrech, nejsou půjčky jako půjčky. P2P úvěry jsou totiž úplně odlišné oproti klasickým bankovním či nebankovním půjčkám. Nepůjčuje vám banka nebo soukromá firma, která si k úvěru přidá mastné úroky a poplatky, ale obyčejný člověk, který zrovna má více peněz k dispozici. Takovou službu zprostředkovává například portál zonky.cz. Úroky jsou zde mnohem nižší, poplatky minimální nebo dokonce nulové a výsledná vrácená částka může být až o několik desítek tisíc nižší než třeba v bance.

Dlouhodobý pronájem věcí

Další možností může být dlouhodobý pronájem dané věci. Řekněme, že se vám rozbil telefon a vy potřebujete nový. Bohužel ale právě teď nemáte tolik peněz, abyste si nějaký pěkný mohli koupit a jak se říká „Nejsem tak bohatý, abych si pořizoval nekvalitní věci.” V takovou chvíli vás asi napadne půjčka. To ale není jediné řešení! Nejmodernější a velice kvalitní telefon si také můžete dlouhodobě pronajmout. Za pár stovek korun měsíčně tak elegantně vyřešíte svoji situaci.

Společné pořízení věci

Poslední možností, kterou si zde popíšeme, je společné pořízení zboží. Někomu se to může zdát divné, omezující nebo nepřirozené. Většina lidí totiž pohlíží na svůj majetek absolutně. Ovšem představte si situaci, kdy potřebujete například auto. To už je pořádně velká položka v rodinném rozpočtu, a ne jen z pohledu pořizovacích nákladů. Moc dobře víte, že sami provoz auta neutáhnete. Domluvit se ale můžete s kamarádkou, známým, kolegou v práci apod. Společně si auto pořídíte, naplánujete si přesný kalendář, kdy jej budete používat, a o všechny náklady se následně podělíte. A pokud jste oba dobří přátelé, určitě nebude problém auto občas využít i mimo vytyčené dny a kalendář.

Půjčka není jediné řešení

Půjčka tedy není jedinou možností, jak vyřešit nedostatek financí. Vždy to chce trochu přemýšlet, počítat a hledat schůdná řešení. Možností je spousta, jen je potřeba se jich chopit.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top