skip to Main Content

Investujte své peníze chytře! Zde získáte praktický návod

Podílové fondy - ilustrační foto

Podílové fondy. V dnešní době hodně diskutovaná oblast investování. Už jste o ní taky slyšeli? A zvažujete, zda se pro vás hodí? V tomto článku se podíváme na zoubek největším mýtům kolujícím kolem investování do podílových fondů. Pro někoho to bude opakování, pro jiného cenné rady, díky kterým se ve světě financí rozkoukáte.

Žádná investice není 100% bezpečná

Pokud vám někdo tvrdí, že je daná investice 100% bezpečná a že se vám peníze jistojistě vrátí, nevěřte mu. Nic takového totiž neexistuje. Vždy můžete o své investované peníze přijít. Proto jsou investice rizikové. Kdyby navíc byly tak bezpečné, jak někdo tvrdí, investovalo by do nich mnohem více lidí. Tak to ale není.

Proto nikdy neivestujte všechny své finanční prostředky do akcií, komodit nebo podílových fondů, ale peníze vždy rozumně rozdělte do několika spořících produktů.

Akcie jen rostou

Další velmi rozšířený mýtus je ten, že akcie dlouhodobě jenom rostou. To je nesmysl. I velká firma s několikaletou tradicí může zkrachovat. Proto opět neivestujte všechny peníze jen na jednoho “koně”, ale finance rozložte do několika fondů. Jen tak zajistíte, že nepřijdete o všechny své peníze.

Diverzifikace je důležitá, ale všeho s mírou

Říká se, že je důležité investovat do několika firem a fondů, abyste rozložili riziko ztráty. To je pravda a už jsme o tom také mluvili v předchozím bodu. Opět to ale nejde udělat bezhlavě.

Nezáleží na samotném počtu akcií a fondů, do kterých investujete, ale také oblast, ze které tyto firmy či fondy jsou. Pokud totiž budete investovat pouze do evropských firem a akcií, ve chvíli, kdy celý starý kontinent zažije nízký hospodářský růst, budou všechny vaše investice ztrátové. Proto investujte do různých společností a fondů napříč všemi kontinenty a zeměmi, abyste riziko co možná nejvíce snížili.

Investování tedy není vůbec jednoduché. Tyto tři mýty jsou nejrozšířenější. Je ovšem spousta dalších, i kterých vám napíšeme příště. Než se tedy do světa investic pustíte, zjistěte si co nejvíce kvalitních informací. Ty jsou pro vás základním parametrem mezi úspěchem a úplnou ztrátou.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top