skip to Main Content

Běžný účet U konto od UniCredit Bank

U konto od UniCredit Bank

UniCredit BankUniCredit Bank je jedna z mála bank, které poskytují běžný účet zdarma. Účet UniCredit nabízí celou řadu výhod, zdarma je však pouze při splnění jedné hlavní podmínky. Pojďme se podívat, jak U konto funguje, a kdo jej může získat.

Běžný účet U konto

Pouze klienti ve věku od 15 do 26 let mají vedení U konta zdarma bez podmínek. Jinak

může být U konto placené i zdarma. V případě, že klientovi každý měsíc na účet dorazí minimálně 12 000 Kč, získá vedení a další výhody k osobnímu účtu zdarma. Hotovostní vklady na pobočce se nezapočítávají.

Běžný účet U konto nabízí zdarma následující služby:

  • Založení a vedení osobního účtu,
  • veškeré tuzemské platební transakce,
  • debetní platební kartu,
  • výběry z bankomatů v ČR a zahraničí,
  • vklad hotovosti na pobočce zdarma,
  • vedení účtu v EUR a USD.

Pokud klient podmínku nesplní, banka si za správu naúčtuje měsíční poplatek ve výši 199 Kč, účtován je také poplatek 6 Kč za každou příchozí a odchozí platbu a 5 Kč za výběry z bankomatů UniCredit Bank a 30 Kč za výběr z cizích bankomatů. V zahraničí výběry vychází na 100 Kč + 0,5 % z vybrané částky.

Jak a kde založit U konto

Účet lze založit pouze osobně na pobočce UniCredit Bank. Schůzku si můžete domluvit na přesný čas. Stačí vyplnit online formulář, na základě kterého vás zkontaktuje bankéř.

Další poplatky související s běžným účtem U konto

Poplatek ve výši 200 Kč je účtován za nastavení SMS klíče pro inicializace plateb. Každá další SMS stojí 1,50 Kč. Při výběru hotovosti osobně na pobočce je účtován poplatek ve výši 150 Kč za jeden výběr.

Platební karty k běžnému účtu UniCredit Bank

UniCredit Bank k běžnému účtu U konto nabízí dva typy debetních platebních karet. Zdarma je základní varianta bezkontaktní karta Visa se standardním designem. Součástí služeb není žádné pojištění karty a osobních věcí, ani cestovní pojištění.

Prémiová karta Visa Premium stojí 3 000 Kč ročně, což vychází na 250 Kč měsíčně. Její součástí je celoroční cestovní pojištění a další bonusy.

Kontokorent

K běžnému účtu UniCredit Bank nabízí možnost sjednání kontokorentu do výše 150 000 Kč. Příjem není nutné dokazovat, rozhodující je výše příchozích plateb. Za sjednání kontokorentu není účtován žádný poplatek. Klient platí pouze úrok z vyčerpané částky.

Výhody běžného účtu U konto

Hlavní výhodou je zastoupení u silné mezinárodní banky garantující ochranu uložených finančních prostředků.

Klient, kterému na účet měsíčně chodí nejméně 12 000 Kč, si užívá výhod běžného účtu zdarma. To znamená, že neplatí žádný měsíční paušál za využívání běžného účtu. Jednou z velkých výhod jsou výběry z bankomatů zdarma nejen v ČR, ale i v zahraničí.

UniCredit Bank má slušné zastoupení na domácím trhu a její pobočky tak naleznete téměř  v každém městě.

Nevýhody běžného účtu U konto

Základní nevýhodu představuje podmínka pro získání běžného účtu zdarma. Klienta, kterému na účet nechodí pravidelně peníze a jeho měsíční příjem nečiní minimálně 12 000 Kč, vedení U konta přijde na 199 Kč měsíčně.

K dalším nevýhodám patří ne zrovna nízký poplatek za nastavení tzv. inicializačního SMS klíče, který činí 200 Kč, a platby ve výši 1,50 Kč za každou doručenou SMS s tímto klíčem.

Pokud byste chtěli využívat výhod prémiové debetní platební karty Visa, počítejte s vysokým poplatkem za její vedení a to 3 000 Kč ročně (250 Kč měsíčně).

Pro koho je běžný účet U konto vhodné

U konto od UniCredit Bank je ideální především pro bankovní klienty, kteří chtějí banku se silným zázemím a tradicí, a kterým na účet chodí pravidelný příjem přesahující 12 000 Kč měsíčně. Mohou tak využívat další výhody (např. výběry zdarma), aniž by jim hrozila platba měsíčního poplatku za vedení účtu a jiné.

O UniCredit Bank

UniCredit Bank patří k tradičním nadnárodním bankám, které se pyšní dlouholetou historií. Na český trh vstoupila v roce 2007 sjednocením dvou původně samostatných bankovních domů HVB a Živnostenské banky.

Vlastníkem je rakouská společnost UniCredit Bank Austria AG, jejíž zastoupení najdeme v 17 evropských zemích. UniCredit Bank nabízí kompletní bankovní produktové portfolio a zákaznický servis. Zaměřuje se jak na jednotlivce, tak i malé firmy a průmyslové podniky.

Kontakty

Název: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Sídlo: Želetavská 1525/1, 140 92 Praha 4 – Michle
Telefon: +420 221 210 031
E-mail: info@unicreditbank.cz
Web: www.unicreditbank.cz

5/5 - (1 vote)
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top