skip to Main Content

Běžný účet Equa Bank

Equa bankEqua Bank jako jedna z mála tuzemských bank nabízí běžný účet zdarma bez jakýchkoliv podmínek. To však není to jediné, co z něj dělá nejlepší bankovní účet v ČR, jak dokazuje ocenění v podobě 1. místa v soutěži Zlatá koruna v roce 2020.

Bankovní účet Equa bank zdarma

Běžný účet od Equa bank zdarma

Osobní bankovní účet u Equa Bank není spojen s žádnými poplatky ani podmínkami. Je totiž zcela zdarma.

Zdarma jsou následující služby:

  • založení účtu,
  • vedení a správa účtu,
  • internetové a mobilní bankovnictví,
  • vedení platební karty,
  • příchozí a odchozí platby,
  • výběry z bankomatů v ČR i zahraničí.

Každý nový klient automatický získává přístup k internetovému bankovnictví a stáhnout si může také praktickou mobilní aplikaci.

Debetní a kreditní karty k běžnému účtu

Ke každému běžnému účtu klient automaticky obdrží platební kartu Mastercard, kterou lze platit bezhotovostně, vybírat peníze z bankomatů a provádět platby na internetu. K základní variantě debetní karty neposkytuje pojištění karty a osobních věcí, ani cestovní pojištění.

Za poplatek 99 Kč měsíčně si zájemce může pořídit Zlatou platební kartu Premium, jejíž součástí je pojištění karty a osobních věcí do 35 000 Kč a cestovní pojištění pro celou rodinu s územním rozsahem Evropy.

149 Kč měsíčně stojí Zlatá platební karta Premium Plus. V této kartě je zahrnuto pojištění karty a osobních věcí do 50 000 Kč a cestovní pojištění pro celou rodinu a platností pro celý svět.

Součástí služeb u příplatkových karet jsou slevové programy Mastercard Priceless a ​​​​​​​Sphere. Jejich vlastníci mohou také investovat do podílových fondů Equa bank bez úhrady vstupního poplatku.

Kontokorent k běžnému účtu

Klienti si ke svému běžnému účtu mohou zřídit kontokorent až do výše 100 000 Kč. Jeho poskytnutí a vedení je zdarma, platí se pouze předem stanovený úrok za využité finanční prostředky.

Výhody běžného účtu Equa Bank

Klienti Equa Bank za výhodu považují kvalitní bankovní služby a ukázkový zákaznický servis. Ani za jedno z toho si Equa Bank neúčtuje žádné poplatky.

Jako velkou výhodu je vnímána zejména možnost výběru hotovosti zdarma nejen v ČR, ale také v zahraničí. Poplatky za výběry v zahraničí totiž bývají drahé a pohybují se v řádu stovek korun dle výše výběru.

Ze strany zákazníků je kladně je hodnocen fakt, že běžný účet zdarma není poskytován na základě splnění podmínek, což je poměrně častý jev. Účet lze jednoduše založit online či prostřednictvím kurýra, která zajistí doručení a podpis smlouvy. Bankovní účet si může zřídit zájemce starší 15 let.

Plusové body Běžný účet získává také za povedené a přehledné internetové bankovnictví i mobilní bankovní aplikaci. Oboje usnadňuje přehled a správu osobních financí. Klienti mají dispozici telefonické poradenství.

Nevýhody běžného účtu Equa Bank

Může mít takový účet vůbec nějaké nevýhody? Není jich moc, pár se jich však najde.

Za největší nevýhodu je považován nízký počet bankovních poboček. Jedná se totiž primárně o bezhotovostní banku, která minimalizuje osobní kontakt. To je asi jediný důvod, proč Equa Bank nemá několikanásobně více klientů.

S nízkým počtem souvisí omezené možnost vkladu hotovosti. Hotovost lze totiž vložit na pobočce nebo prostřednictvím vkladomatů, které však Equa Bank provozuje jen ve větších městech. Využít lze ještě bankovní převod nebo vklad na České poště složenkou.

K běžnému účtu Equa bank nabízí pouze jednu platební kartu, konkrétně debetní. Kreditní karty nenabízí vůbec.

Pro koho je běžný účet Equa Bank vhodný

Běžný účet u Equa Bank je ideální pro všechny zákazníky, kterým vyhovuje správa financí online bez nutnosti navštívit pobočku kvůli každé transakci. Online si totiž nejen účet založí, ale také vyřídí půjčku.

O Equa Bank

Na českém trhu se Equa Bank objevila v roce 2011 a společně s ostatními mladými bankami je označována za banku nové generace. Nabízí široké portfolio bankovních služeb a stará se o finance téměř půl milionu klientů.

Jedná se o klientsky velmi pozitivně hodnocenou banku, která zejména v posledních letech získala řadu ocenění:

  • Zlatá koruna – Běžný účet:1. místo (odborná porota) v roce 2020, 2. místo (odborná porota) a 3. místo (veřejná anketa) v roce 2019 a 1. místo (odborná porota) a 2. místo (veřejná anketa) v roce 2018,
  • WebTop100 2019 – místo v kategorii Mobilní bankovnictví roku 2019,
  • Banka roku 2018 – 1. místo v kategorii Banka zákazníků v každoroční soutěži.

Kontakty

Název: Equa bank a.s.
Sídlo: Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8
Telefon: +420 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz
Web: www.equabank.cz

5/5 - (1 vote)
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top