skip to Main Content

Běžný účet mKonto u mBank

mKonto zdarma od mBank

mBankmBank byla první tuzemskou bankou, která českým zákazníkům nabídla osobní bankovní účet zdarma. Způsobila tak revoluci na českém bankovním trhu, kdy byly tradiční bankovní domy nuceny radikálně změnit dosavadní přístup k bankovním poplatkům.

Běžný účet mKonto

mKonto je běžný účet zdarma bez podmínek. Pokud si u mBank založíte běžný účet, získáte zdarma všechny následující služby:

 • Založení, vedení a správu osobního bankovního účtu,
 • odchozí a příchozí platby (platí pro veškeré jednorázové a trvalé platby včetně SIPA a inkasa),
 • debetní platební kartu,
 • internetové i mobilní bankovnictví,
 • výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí,
 • výhodný kurz pro zahraniční platby kartou,
 • kontokorent až do výše 300 000 Kč,
 • nonstop servis operátorů mLinky.

Poplatek ve výši 19 Kč je účtován pouze v případě dotazu na zůstatek v bankomatu, což je služba, kterou běžní klienti mBank hravě zjistí kdykoliv online.

Zmínit je třeba podmínku související s výběrem hotovosti v zahraničí. Zdarma jsou výběry z bankomatů nad 1 500 Kč. U nižších částek je však účtován pouze jednorázový poplatek ve výši 29 Kč, což je zanedbatelná částka v porovnání s ostatními bankami, které si obvykle účtují minimálně 100 Kč a navíc nějaké procento z vybrané částky.

Jak a kde založit mKonto

Nejjednodušší je založit si účet online na stránkách mBank. Stačí vyplnit žádost. Druhou možností je podpis papírové smlouvy, jejíž doručení zajistí kurýr po celém území ČR. 

Platební karty k mKontu

K běžnému účtu mBank nabízí 2 typy debetních platebních karet – standardní mKartu Svět a prémiovou Zlatou kartu. 

 • Standardní karta může být Mastercard nebo Visa. Umožňuje bezkontaktní platby mobilem i hodinkami a nabízí výhodnější kurzy v cizí měně. Neobsahuje pojištění karty a osobních věcí ani cestovní pojištění. Výběry v zahraničí jsou zdarma nad 1 500 Kč.
 • Prémiová Zlatá karta (pouze Mastercard) stojí měsíčně 99 Kč a jejím držitelům nabízí zvýhodněné vstupy do letištních salonků Mastercard v Praze, Bratislavě a Vídni, různé výhody a odměny a prémiové cestovní pojištění pro celou rodinu. Výběry v zahraničí jsou zdarma již od 0 Kč.

Výhody běžného účtu mKonto

K hlavním výhodám mKonta platí především založení a vedení účtu zdarma včetně všech platebních transakcí a výběrů z bankomatů bez jakýchkoliv podmínek. 

Pozitivně je hodnocené přehledné internetové bankovnictví a povedená mobilní aplikace, která usnadňuje hospodaření s vlastními penězi.

Cestujete-li hodně do zahraničí, oceníte především bezplatné výběry z bankomatů mimo území ČR. Jedinou podmínkou je výběr 1 500 Kč a více. Jinak zaplatíte 29 Kč za každý výběr.

Z mKonta lze poslat peníze i na neznámý účet. Stačí uvést mobilní telefon na příjemce a ten si už sám určí, na který účet chce peníze zaslat.

Nevýhody běžného účtu mKonto

Běžný účet u mBank má dvě hlavní nevýhody. První je nízký počet kamenných poboček. mBank zastupuje moderní internetové banky a téměř vše od založení účtu a jednotlivých produktů až po jeho zrušení lze provést snadno online. Kamenné pobočky nejsou třeba.

Druhou nevýhodou jsou omezené vklady hotovosti na účet. Ty jsou sice možné osobně na pobočkách, těch je ale velmi málo, takže pro většinu lidí se jedná o nedostupnou službu. 

Peníze lze na účet mKonto vložit:

 • klasickým bankovní převodem z účtu na účtu, 
 • prostřednictvím vkladomatů – aktuálně už je jich více než 40,
 • prostřednictvím poštovní složenky. 

Pro koho je mKonto vhodné

mKonto je primárně určeno pro lidi, kteří preferují kompletní správu financí online, aniž by kvůli každé maličkosti museli běžet na pobočku banku podepsat formulář. Naopak pro uživatele, kteří preferují osobní kontakt se svou bankou a bankéřem před internetovým a mobilním bankovnictvím, mKonto není správnou volbou.

O mBank

mBank českým spotřebitelům nabídla moderní způsob bankovnictví, které upřednostňuje online správu osobních či firemních financí. Služeb mBank využívá více než 710 000 klientů, především z řad mladších generací, kterým je užívání internetového bankovnictví bližší a osobní kontakt využívají pouze v nezbytných situacích, ideálně vůbec. 

Její běžný účet mKonto získal celou řadu ocenění. Například v rámci populární každoroční ankety Zlatá koruna, v níž hlasuje odborná porota i široká veřejnost, v letech 2017 až 2020 ocenila veřejnost mKonto vždy 1. místem.

Kontakty

Název: mBank S.A., organizační složka
Sídlo: Pernerova 691/42, 186 00 Praha 8 – Karlín
Telefon: +420 222 111 999
E-mail: kontakt@mbank.cz
Web: www.mbank.cz

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top