skip to Main Content

Na levnější pojistky za auto si ještě počkáme

Pojištění auta

Že by se se snižováním počtu krádeží aut měly snižovat i pojistky za auto? V normálním světě možná ano, ale ne tady. Pokud jste čekali na nižší pojistné, ještě nějakou dobu se jej nedočkáte. Z pohledu statistik ale můžeme spát o poznání klidněji. Pravděpodobnost, že vám někdo vykrade auto, je totiž několikanásobně nižší.

Pojištění auta je velmi důležité

I když to teď vypadá, že máte komplexní havarijní pojištění úplně zbytečné a že jej stejně nevyužijete, mýlíte se. Pojištění je velmi důležité, a to hlavně kvůli nehodám. Právě s nimi pojišťovny zdůvodňují neklesající cenu pojistek. Na pojistce za auto ale můžete i přesto ušetřit.

Přemýšlíte o novém vozu a sháníte financování? Vyzkoušejte nejlevnější půjčku na auto! Peníze máte do pár minut.

 

1. Vyberte si levnou pojišťovnu

Základem levného havarijního pojištění je levná pojišťovna. Stejně jako u jiných finančních služeb, i zde pořádně hledejte, přepočítávejte a kalkulujte, než si s konečnou platností vyberete. Někde vám nabídnou levnou pojistku, ale s podmínkou přikoupení další drahých služeb. Jinde zase nebude pojistka tak levná, ale nebudete si muset nic přikupovat. Nedejte proto na lákavé reklamy ani na krásné řeči, ale vždy se řiďte selským rozumem a výpočty.

2. Snažte se vyhnout všem nehodám

Také se snažte vyhnout všem možným nehodám. Předcházejte nebezpečí, nevystavujte se zbytečnému riziku, řiďte zodpovědně. To jsou hlavní předpoklady pro bezpečnou a ničím nerušenou jízdu autem. A pokud budete takto řídit dostatečně dlouho, pojistka se vám po letech sníží.

3. Mějte napsanou pojistku pouze na jednoho člena rodiny

Nakonec se snažte napsat pojistku vždy jen na jednoho člena rodiny. Tak bude sbírat všechny výhody a slevy až nakonec dosáhnete velmi levného havarijního pojištění.

Mít tedy levné pojištění není úplně nemožné. Řiďte se těmito třemi body a levnou pojistku budete mít i vy. Nakonec nesmíme opomenout zažitou radu, a to pokud máte nevýhodné pojištění, můžete po určitě době pojišťovnu vyměnit. Nikdy proto nezůstávejte jen ze setrvačnosti u jedné pojišťovny a neustále se dívejte po nových a hlavně levnějších možnostech

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top