skip to Main Content

ČNB varuje: Životní pojištění není na spoření!

Životní pojištění není na spoření - ilustrační foto

Není to sice zcela běžné, ale určitě jste se s tím už taky setkali. Čas od času se objeví nějaký vychytralý finanční poradce, který se snaží prodat životní pojištění za každou cenu. To jej pak přirovnává k nejvýhodnější spořící možnosti apod. Ale pozor! ČNB zakazuje považovat životní pojištění jako spořící možnost!

Životní pojištění slouží zejména k ochraně před zdravotními problémy

A je to zcela logické! Životní pojištění není určené ke spoření peněz. K tomu máme spoustu jiných produktů a služeb. Ne! Životní pojištění přeci slouží zejména k ochraně před zdravotními problémy. A takto byste k němu také měli přistupovat! Pokud vám někdo tvrdí opak, rychle od takového člověka pryč. Nevěstí to totiž nic dobrého.

Všichni ale mají investiční životní pojištění… Proč ne já?!

Konečné rozhodnutí je samozřejmě vždy pouze na vás. Pokud takové životní pojištění chcete, budiž. Ale připravte se na to, že bude pořádně drahé. Od příplatku za vstupní náklady přes poplatek za předčasný výběr až po vrácení daňových úlev. To všechno vás bude stát investiční životní pojištění navíc.

Nebylo by krásné všechny tyto peníze ušetřit?

A nebylo by krásné, kdybyste všechny tyto peníze ušetřili? Než se tedy po hlavě vrhnete do investičního životního pojištění, raději se podívejte po jiných spořících možnostech. Je jich spousta… Jen těžko můžeme uvěřit tomu, že byste nenašli jedno jediné lepší a výhodnější. A navíc můžete všechny peníze, které byste u investičního životního pojištění zaplatili, ušetřit.

Pojištění berte skutečně jako pojištění

Na závěr tedy shrnutí. Životní pojištění skutečně berte a považujte pouze za pojištění! Je to jeden z nejlepších produktů pro případy trvalé invalidity nebo úmrtí. Proto k němu také tak přistupujte.

Jasnou tlustou čarou jej potom oddělujte od spořících možností, kterých máte požehnaně. Podívejte se do naší kategorie Spoření a zjistíte, že jsou některé i mnohem výhodnější než investiční životní pojištění.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top