skip to Main Content

Mám záznam v Solusu. Jak se z něj dostanu?

Registr SOLUS

Snažili jste se ze všech sil, aby se vám to vyhnulo, ale stejně se to stalo? Máte záznam v SOLUSU? My vám poradíme, jak z toho ven a jak takovou situaci můžete vyřešit. Nebude to sice úplně bezbolestné, ale jednoznačně účinné. Pojďte do toho s námi a se záznamem se rozlučte!

Informace jsou na prvním místě

Nejprve si zjistěte všechny detaily a informace ohledně vašeho zápisu. Tím myslíme informace, kolik komu dlužíte, za co, jak dlouho, v jaké výši. To jsou všechno informace, které by pro vás měly být klíčové. Jakmile to budete znát, můžete přejít k dalšímu kroku.

Náš TIP: Žádost o výpis ze SOLUSu

Splacení!

Tím je řádné splacení všech svých dluhů. Abyste se totiž ze SOLUSU dostali, musíte mít čistý štít. Vraťte tedy všechny peníze, které dlužíte a snažte se zbavit maxima závazků. Vše vás pouze brzdí.

Dojde k výmazu záznamu?

A co teď? Všechny své dluhy máte řádně splacené, co bude následovat? Pouze dvě možné situace:

  1. Počkáte tři roky, dokud nebude váš záznam automaticky vymazán.
  2. Podáte žádost o vymazání.

V obojím si ale připravte spoustu trpělivosti. Záznamy se v SOLUSU drží jako přikované a jen tak se jich nezbavíte. Většinou ani poté, co své závazky uhradíte. Jedinou možností je tedy buď čekat, nebo to zkoušet a zkoušet. Právě proto se vždy doporučuje raději řádně a včas splácet, neboť ze SOLUSU je cesta poměrně trnitá. Ovšem ne nemožná. Jak už jsme uvedli, důležité je všechny své závazky řádně splatit a pak si zažádat o výmaz. V některých případech skutečně dojde k výmazu a očištění vašeho jména. Za zkoušku to proto rozhodně stojí!

Poslední články
Diskuse
Back To Top