skip to Main Content

Je levná životní pojistka skutečně levná?

Levná životní pojistka

Rozhodli jste se, že se chcete chránit před situací, kdy vám například náhlé zdravotní problémy znemožní vydělávat peníze? Neuděláte proto nic běžnějšího, než že uzavřete u své pojišťovny životní pojistku. Protože ale nechcete zbytečně přeplácet, zjistíte si, kde je životní pojistka nejlevnější a tu si také sjednáte. Jenže je levná životní pojistka skutečně levná? Na to jsme se zaměřili začátkem tohoto roku a nyní vám přinášíme překvapující výsledky!

Velmi vysoko nastavené částky pojistného krytí jsou v pořádku

Ještě před samotným sjednáním životní pojistky si uvědomte, co od ní vlastně požadujete. Jaké by například mělo být pojistné krytí v případě smrti a invalidity. Že jste se ve svých představách dostali na částky v řádech miliónů? Pak si budete muset za pojistku pořádně zaplatit!

Příklad místo slibů

Uvedeme si konkrétní příklad. Řekněme, že si přejete, aby pojistné krytí v případě smrti a invalidity činilo pět milionů korun a navíc nechcete za pojistku platit hodně. Bohužel je však toto vaše přání neslučitelné s realitou. Pokud byste totiž trvali na výše zmíněném pojistném krytí, připravte si několik tisíc korun měsíčně na jeho splácení. To se vám tedy ve spěchu a bez informací může stát osudným.

Jak si sjednat skutečně výhodnou pojistku?

Jak se tedy takovým nepříjemnostem vyhnout a mít skutečně výhodnou pojistku?

  • Životní pojištění vybírejte v klidu a s rozumem. Nenechte se do ničeho tlačit a na vše si nechejte čas.
  • Pojištění srovnávejte mezi různými pojišťovnami a nasbírejte si o něm dostatek informací.
  • Zjistěte si, v jakých případech vás pojistka ochrání a jakou případně dostanete od pojišťovny částku.
  • Zkuste uzavřít takovou pojistku, která kryje jak riziko smrti, tak i riziko invalidity.

Rada na závěr

Rozhodně nemá smysl životní pojištění nevyzkoušet a jen jej kritizovat proto, že si myslíte, že je příliš drahé. Naopak! I základní pojištění za pár korun je pořád lepší než nic. Pokud jste už naopak rozhodnutí, že si životní pojistku rozhodně chcete sjednat, jen nevíte zda spíše proti riziku invalidity nebo smrti, máme pro vás jednoznačnou radu. Raději dejte více peněz do krytí rizika invalidity! S ní totiž musí člověk žít a jsou s ní spojené nemalé náklady. Na tu se tedy zaměřte na prvním místě. Ostatní rizika můžete k pojištění přidat jen jako doplněk.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top