skip to Main Content

Porovnání spořících účtů pro rok 2018

Přehled spořících účtů - úroková sazba - ilustrační foto

Máte volné finanční prostředky a uvažujete o jejich uložení na spořící účet? Připravili jsme pro vás srovnání spořících účtů s aktuálními podmínkami. V našem přehledu se tak dozvíte, jaký spořící účet je momentálně nejlepší. Spořící účty se nevyužívají k dlouhodobému zhodnocování peněz, protože moc nepřinesou. Hodí se spíše pro jejich odložení či vytváření krátkodobé finanční rezervy.

Náš TIP: Aktuální srovnání spořicích účtu pro rok 2021 najdete zde →

Jaké spořící účty jsou nyní nejzajímavější

Spořící účty patří do nabídky téměř všech bank. Banky se dnes snaží svým klientům nabídnout maximum služeb, aby nemuseli odcházet ke konkurenci. Co se týká spořících účtů, vyplatí se prohlédnout si nejen nabídky prověřených velkých institucí, ale i menší nízkonákladové banky často mají zajímavá řešení, která se vám přizpůsobí a zajistí na spořícím účtu pěkné zhodnocení.

Ve srovnání spořících účtů můžete hodnotit mnoho kriterií. Z nich vás bude pravděpodobně nejvíce zajímat maximální dosažitelná úroková sazba, možnost zřízení platební karty k účtu nebo nutnost počátečního vkladu. Ten už však většina bank nevyžaduje. Platební kartu získáte jen u některých a nejvyšší úroky se pohybují kolem jednoho procenta. Takže zhodnocení na spořících účtech je v letošním roce opravdu minimální. Do konce roku však zbývá ještě několik měsíců, během nichž se samozřejmě může mnohé změnit.

Zajímavý spořící účet nyní nabízí MONETA Money Bank. Jedná se o spořící účet s názvem Gold, u kterého však banka vyžaduje ještě vlastnictví běžného účtu s minimálním měsíčním příjmem 30 000 Kč a s minimální hodnotou podílových listů 500 000 Kč. Tyto podílové listy nakoupíte přes MONETU Money Bank. Maximální dosažitelná úroková sazba činí 1,1 %. Úroky se připisují měsíčně.

Účet od MONETA Money Bank není zajímavý pro každého. Vhodnou alternativou k němu je spořící účet s bonusovou sazbou od Air Bank, kde je úročení 1 %. Podmínkou pro dosažení tohoto úroku je alespoň pět plateb kartou Air Bank, které uskutečníte v rámci jednoho měsíce ze svého běžného účtu.

Zajímavé účty nabízí také Sberbank CZ – na jejím spořícím účtu FÉR spoření PLUS získáte úrok 0,83 %. Další volbou je také Equa bank, která má v nabídce spořící účet HIT s úročením 0,8 %.

Na co nezapomenout, když si zařizujete spoření

  • Důkladně si prohlédněte nabídku spořících účtů a zhodnoťte všechny parametry.
  • Podívejte se, v jakých intervalech se připisují úroky.
  • Zjistěte, zda není úrok spojený s maximálním limitem na spořícím účtu.
  • Ověřte si, zda se vyžaduje vlastnictví běžného účtu či nikoliv.
  • Prozkoumejte další podmínky, za nichž můžete svůj spořící účet využívat.
  • Máte do něj přístup z internetového bankovnictví, získáte k účtu platební kartu? atd.
5/5 - (1 vote)
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top