skip to Main Content

Klienti AirBank zuří. Opět se jim sníží úroková sazba

Snížení úroků na spořícím účtu Air Bank.

V současně době je klientem AirBank každý 19 Čech a tento počet se neustále zvyšuje. Svou klientelu si tato banka od počátku získává vstřícností, otevřeným marketingem pro veřejnost a jasnou vizí. Tou už na začátku jejího působení byly nulové poplatky za co možná největší množství služeb a také úročení peněz i na běžném účtu co nejvyšším možným úrokem v ČR. Bohužel to už ale do budoucna platit nebude!

Pokud nepoužíváte platební kartu, nemá cenu u AirBank zůstávat

Ve chvíli, kdy nepoužijete alespoň 5krát měsíčně jejich platební kartu, od AirBank nezískáte žádné úroky na běžném účtu. Tato novinka začne platit už od Nového roku 2017. Současná sazba 0,3 % se tak sníží na absolutní nulu.

Ano, stále nebudete muset platit žádné poplatky za vedení účtu, za internetové bankovnictví či za vlastnictví platební karty, ale peníze na běžném účtu se vám již nijak nebudou úročit a vy tak postupně o ně díky inflaci a dalším vlivům budete přicházet.

Možná bude vhodné přemýšlet o změně

I když AirBank stále zůstává velmi oblíbenou a otevřenou institucí, pokud jste u ní doposud byli jen kvůli nadprůměrnému úročení na běžném účtu, možná bude teď vhodná doba pro změnu.

Podle aktuálních statistických údajů posbíraných ze všech bank působících v ČR, výhodněji v tuto chvíli úročí peníze na běžném účtu ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna a MONETA Money bank. U těchto všech bank získáte alespoň 0,5 % až 1,2 % za zůstatek na běžném účtu. A ne u každé je navíc podmínkou pravidelná manipulace s penězi prostřednictvím platební karty.

AirBank navíc neustále snižuje úrokovou sazbu

Pokud jste navíc klientem AirBank již minimálně půl roku, dozajista jste si během této doby všimli razantního snižování úrokové sazby. Z původní výše 1,7 % až na současné 1 % na běžném účtu do 100 000 Kč, dále na 1 % na spořícím účtu do 250 000 Kč a na 0,2 % na spořícím účtu nad 250 000 Kč.

Podle mluvčích a tiskových zpráv ze strany AirBank by navíc toto snižování mělo dále pokračovat. Snad se tedy v budoucnu z jejich motta „I banku můžete mít rádi” nestane „Další nevýhodná banka z mnoha”.

Rate this post
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top