skip to Main Content

Chcete úspěšně investovat? Poradíme, kde najdete ověřené informace.

Úspěšně investovat

Jak je známo, na internetu je dnes přehršel informací ze všech lidských činností a oborů. Výjimkou není ani investování. Když s ním chcete začít, jako první povedou vaše kroky s největší pravděpodobností právě na internet. Jak ovšem poznáte kvalitní a spolehlivé informace? A jak je odlišíte od reklamních textů? To vám povíme právě zde!

„Vydělejte si 100 000 Kč přes noc!”

První nejčastější položkou mezi investičními články jsou takové, které slibují hory – doly. „Vydělejte si 100 000 Kč přes noc” nebo „Stačí investovat 500 Kč a můžete si přijít na milióny korun!”. Běžné sliby, které vás mají nalákat na kde co.

Jenže jsou takové články skutečně seriózní? Většinou bohužel ne! Jedná se pouze o medové řeči marketingových specialistů, které vás mají pouze přilákat, abyste své peníze vložili do podivných projektů. Výsledek z takového investování? Spoustu utracených peněz, žádné příjmy!

Jak poznáte seriózní článek?

Pokud chcete skutečně v investičním světě uspět a berete to hodně vážně, neměli byste vůbec podobným titulkům věnovat pozornost. Ty jsou leda tak pro naivky, které tomu nerozumí a ani nechtějí rozumět.

Vy se ale musíte dívat po jiných zdrojích! Po takových, které nejsou tak okázalé, nic vám neslibují a většinou jsou velmi odborné. Ideální je začít u prestižních investičních firem. Sledujte jejich blog, poradnu či webové stránky. Postupně portfólio sledovaných stránek zvětšujte.

Tři kroky pro začátek

Než však začnete nějakou firmu či investora bezhlavě sledovat, učiňte tyto tři kroky, abyste jej ověřili:

  1.  Podívejte se na reference jejich klientů. Jsou pozitivní nebo negativní? Stěžovali si na ně někdy jejich klienti? Mají dobrou pověst?
  2.  Co o dané firmě říkají média? Mluvili o nich vždy dobře a slušně? Prezentují se sami v médiích, anebo byli vždy vybráni jako nestranní odborníci k danému tématu?
  3.  Jak široké portfólio klientů daná firma má? Jsou to velké nebo malé firmy?

Pokud odpovědi na dané otázky budou – jedná se o velmi slušnou a oblíbenou firmu, která má v médiích dobrou pověst, zbytečně se do nich ale necpe a její klienti jsou z řady velkých a významných firem – máte jistotu, že jste narazili na skutečného odborníka, který neslibuje hory – doly.

Jakmile se v investičním světě pomalu rozkoukáte, už sami díky svým znalostem a zkušenostem správně odhadnete, která firma je důvěryhodná a která si na to jen hraje.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top