skip to Main Content

Řídili jste pod vlivem? Škodu musíte zaplatit ze svého!

Volání pojišťovny - ilustrační foto

Přesto, že je řízení pod vlivem omamných látek přísně zakázáno, stále se objevuje spousta lidí, kteří na tento zákaz nedbají a neustále jej porušují. Pokud navíc v takovou chvíli způsobíte škodu na cizím majetku, máte velký problém. Nejen, že vám může policie vzít řidičský průkaz, ale také budete muset celou škodu uhradit ze svého. Pojišťovny mají totiž řízení „pod vlivem” uvedené ve výlukách.

Ani sebelepší pojištění vám nepomůže

Ani i kdybyste si platili do nejlepší pojištění v České republice, nebude vám to nic platné. Alkohol zkrátka za volant nepatří a pojišťovny se od takových lidí okamžitě distancují. Za všechny škody a své činy proto budete pykat.

Jak to funguje v realitě?

V realitě to funguje velice jednoduše. Pokud zapříčiníte dopravní nehodu pod vlivem omamných látek, nejprve dojde k prošetření dané situace. Zjistí se, kdo nehodu způsobil, budete vyšetřeni na přítomnost omamných látek a dojde k řešení s pojišťovnou. Pojišťovna v první chvíli celou škodu zaplatí tak, jako byste byli zcela střízliví. Pak ovšem začne proplacené peníze na vás vymáhat.

Pojišťovna zaplatí, pak jí to ale vrátíte

Nejprve pojišťovna zaplatí, pak jí to ale vrátíte. Platí to jak u povinného ručení, tak i havarijního pojištění. Žádná pojišťovna v České republice neplatí za dopravní nehody způsobené opilými řidiči.

Dostanete pořádnou lekci!

Věříme, že takto nejezdíte. Ovšem pokud by vás to přece jen někdy napadlo, vězte, že lekce bude dostatečná. Pak už si to hodně dobře rozmyslíte. Cena, kterou totiž pojišťovně zaplatíte, bude tak vysoká, že vám to už nikdy za řízení pod vlivem nebude stát.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top