skip to Main Content

5 věcí, které jste nevěděli o americké hypotéce

Peníze z Americké hypotéky

Americká hypotéka je v poslední době velice oblíbenou finanční výpomocí. Poskytují je jak banky, tak i nebankovní subjekty. Můžete je najít s vysokými i s nízkými úroky a svůj původ mají ve Spojených státech amerických. Co jste ovšem o této vychytávce ještě nevěděli? V čem se odlišuje od klasické hypotéky? Jak si ji vybrat? A co vám o americké hypotéce nikdo nepřizná? To se dočtete právě zde.

1. Americká hypotéka není pouze na bydlení

Ač má v názvu slovo hypotéka, není její americká sestřenka pouze na bydlení. Sjednat si ji můžete na cokoliv – na auto, na bydlení, na rekonstrukci, na podnikání, na dovolenou… Fantazii se meze nekladou. Proto je také tento typ úvěru tak oblíbený.

2. Americká hypotéka je vždy se zástavou majetku

Ovšem stejně jako klasická hypotéka, tak i ta americká je poskytována pouze na základě zástavy majetku. V tomto případě se již ale hypotéka od hypotéky liší, neboť každá instituce si k tomuto bodu stanovuje jiné podmínky.

3. Oproti klasické půjčce máte výhodnější úroky

S úroky se americká hypotéka řadí někam doprostřed žebříčku. Určitě má mnohem výhodnější úrokovou sazbu oproti klasickým krátkodobým spotřebitelským úvěrům, avšak oproti obyčejným hypotékám zase poměrně zaostává. Je to tedy něco mezi.

4. Můžete ji splácet i desetiletí

A i se splácením se americká hypotéka řadí těsně za tu klasickou. Můžete je obě totiž splácet několik let, dokonce i desetiletí. Takže se nemusíte bát příliš vysokých měsíčních splátek.

5. Americká hypotéka je vhodná pro každého

Nakonec určitě potěšíme všechny, kteří právě o hypotéce uvažují, ale už teď ví, že nejspíš na tu klasickou nedosáhnout. U americké hypotéky totiž často žádné přísné podmínky a restrikce neplatí, takže si ji může sjednat prakticky každý. Díky tomu se otevírají nové možnosti úplně všem.

Vypočítat a sjednat tuto hypotéku můžete například u Hypotéční banky zde.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top