skip to Main Content

Životní pojištění – Teď nebo až za pár let?

Sepsání životní pojistky - ilustrační foto

Životní pojištění je velice dobrá věc. O tom asi nemusíme spekulovat. Jenže, kdy byste si jej měli sjednat, aby mělo skutečně smysl a splnilo svůj účel na 100 %? Letos, příští rok, za pět let? Kdy? Na tuto základní otázku se pokusíme odpovědět právě tady a teď.

Pojistěte se co nejdřív

Ideální je na nic nečekat. S věkem se životní pojistka zdražuje a každá nemoc, problém či vážný úraz může pojistnou částku našponovat k prasknutí. Proto si životní pojištění sjednejte jak nejdřív to bude možné. Na nic nečekejte a rovnou se do něj vrhněte. Ovšem ne všechny možnosti využijete.

Pojištění smrti nemusí mít každý

Jednou z nich je například pojištění smrti. To nepotřebuje každý. I když na nás všechny někde smrt číhá, nemusí se proti ní všichni pojišťovat.

Je totiž logické, že ze své vlastní smrti vy sami peníze nezískáte (vám už by byly na nic), ale vaši blízcí. Pokud tedy nemáte žádnou rodinu, žádné příbuzné, nebo žádné blízké osoby, které byste chtěli po své smrti zajistit, je pro vás pojištění smrti naprosto zbytečné.

Není smrt jako smrt

Pamatujte taky na to, že samotné pojišťovny rozlišují různé “typy” a “poddruhy” smrti. Není smrt jako smrt. Je proto potřeba dobře se informovat, za jaký “typ” smrti platíte, a co se do pojištění vztahuje.

Pokud jste například mladý, naprosto zdravý člověk, bylo by asi zbytečné pojišťovat se proti stařeckým chorobám. Naopak proti smrti způsobené autonehodou je to zcela logické. Je proto potřeba se nad tím zamyslet a selským rozumem vybrat ty možnosti a varianty, které se pro vás hodí nejvíce.

Doporučení na závěr

Životní pojistka je důležitou součástí každého rozumného a klidného života, a měla by být součástí i toho vašeho. Určitě nad ní příliš neváhejte a nebojte se do toho jít. Čím dřív, tím líp. Nezapomeňte ale dobře projít to, co podepisujete. Ne vše se vám bude hodit a ne vše využijete. Tak ať neplatíte zbytečně.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top