skip to Main Content

Peníze se již nevyplatí jen tak „sušit”

Investice jsou zajímavou možností

Spořit si peníze na horší časy je základním předpokladem pro finanční jistotu v jakémkoliv životním období. Ovšem v poslední době se ukládání peněz na klasické účty či na účty obohacené o slovíčko „spořící” prakticky vůbec nevyplatí. Úrokové sazby u bankovních vkladů v Česku totiž spadly hluboko pod jedno procento.

Základním úspěchem pro spoření je však pravidlo, že by mělo v čase překonávat inflaci, abyste ani po letech neztratili z uspořených peněz ani korunu. Proto právě teď lidé více než kdy jindy opouštějí klasické spořící vklady a raději volí jiné možnosti zhodnocení peněz.

Investice jsou zajímavou možností i pro laiky

I když jste se nikdy v životě o investice nezajímali, může být pro vás právě tato varianta velmi zajímavá. Stačí si doma projít různé možnosti, následně zavítat do vaší banky a s nějakou prvotní představou si nechat poradit k zajímavým možnostem.

  • Pokud se chcete rozhodnout sami, v dnešní online době najdete spoustu odborných rad na internetu.
  • Pokud chcete všechno nechat jen na vašem bankovním poradci, stačí předat bance vaše úspory a ta už je chytře zainvestuje.
  • Pokud chcete proniknout do velkého světa vysokých investic, můžete se obrátit na některou z desítek investičních firem a s nimi následně učinit další kroky.

Žádné obecné doporučení ale neexistuje

Jestli ale čekáte nějakou obecnou radu do čeho investovat a čemu se naopak vyhnout, tak žádná taková bohužel neexistuje. A tvrdí-li někdo opak, bude to nejspíš jen podvodník, který z vás tahá peníze.

Doporučení vhodné investice je podle finančních expertů totiž velmi individuální a záleží na spoustě faktorů. Těmi faktory je například za jak dlouho chce člověk peníze používat, na co je bude chtít používat a také jeho tolerance k riziku.

Možnosti investování

Těmi nejzákladnějšími možnostmi investování jsou české akcie, kybernetická měna bitcoin, dluhopisy či zlato. To je pouze nejzákladnější výčet možností. Pro co se rozhodnete, to už je jen na vás. Ovšem abychom nekončili tento článek bez jediné rady, přidáme na závěr jednu převzatou od nejuznávanějších investorů v České republice: Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu investice, nikdy neinvestujte všechny své úspory, něco si ponechejte na běžném účtu. Jen tak se vyhnete riziku.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top