skip to Main Content

3 věci, které byste raději o půjčkách nevěděli

Nebankovní půjčky zdarma - bez úroků - foto peníze

Přesto, že jsou v dnešní době půjčky velmi výhodné, mnohdy hodně levné a spolehlivé, existují tři věci, které byste o nich raději nevěděli. Jsou to oblasti, které často úmyslně přehlížíme a které na půjčkách nemáme příliš v lásce. Určitě je znáte, ale nikdy jste nad nimi třeba příliš nepřemýšleli. V tomto článku si je všechny popíšeme a zároveň vám k nim poskytneme alternativní řešení, jak se jim vyhnout, anebo jak je alespoň trochu eliminovat. Pusťme se tedy do toho.

1. Čím déle splácíte, tím více přeplatíte

První oblast je zcela jasná, ovšem pro mnohé naprosto nepochopitelná. Zvolíte si dobu splácení například 7 let, měsíční splátky se vám sníží na minimum a stejně přeplatíte nejvíce. Jak to? Odpověď je jednoduchá:

Poskytnutím půjčky si někdo jiný, ať už banka nebo soukromník, odepřel pro své vlastní potřeby peníze. Tyto peníze poskytl vám. A čím je delší toto období, kdy peníze nemá sám k dispozici, tím více mu za ně zaplatíte. Půjčka je zkrátka služba jako každá jiná. A pokud si půjčujete na hodně dlouhou dobu, budete také hodně platit.

Řešení je jednoduché – půjčte si vždy na nejkratší možnou dobu. Spočítejte si, kolik maximálně můžete měsíčně splácet a v závislosti na tom zvolte nejkratší možnou dobu splácení. Využijte krátkodobé půjčky online.

2. Úroky jsou nutným zlem

Úroky u půjček bereme jako samozřejmost. Věděli jste ale, že existují půjčky zcela bez úroků, poplatků a penále? Říká se jim Půjčka zdarma a většinou je poskytují soukromé společnosti.

Na úroky můžete zapomenout. Stačí hledat správnou společnost, kde získáte půjčku zadarmo a úroky se vás již nebudou týkat.

3. Smlouvy jsou nepřehledné

Spousta lidí se ve smlouvách všeobecně nevyzná. Ať už je to kupní smlouvu, nebo smlouvu o dílo, anebo smlouvu o půjčku. Přitom nemusíte podepisovat nic, čemu nerozumíte, anebo je to podle vás napsáno sporně.

Nechejte si vždy vše vysvětlit, anebo trvejte na úpravě znění smlouvy. Určitě ale nikdy nepodepisujte nic, o čem byste neměli 100% jistotu.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top