skip to Main Content

Má smysl investovat do kryptoměn?

Kryptoměny jsou tématem, které stále hýbe investičním světem. Jak to s nimi je, vyplatí se do nich stále v roce 2019 investovat?

Má investice do kryptoměn smysl?

Investování do Bitcoinu a dalších kryptoměn má již svoje pevné místo na současných trzích. Experti se shodují, že výrazný propad v loňském roce, kdy klesla cena Bitcoinu o cca 75 % se dal víceméně očekávat vzhledem k tomu, že předtím si kryptoměna naopak prožila prudký vzestup, shodují se analytici.

Výhodou investic do kryptoměn je hlavně to, že vyzkoušet si je může prakticky každý. Investovat je možné doslova s pár drobnými v kapse. Potenciální vyšší zisk ale samozřejmě není bez rizika. Rozhodně se do obchodování nelze pouštět naprosto bez zkušeností. I zkušenější investoři by navíc neměli ustávat v neustálém hledání informací.

Čtěte také: Vyplatí se investovat do Bitcoinů?

Jak do kryptoměn investovat

Počítejte ale s tím, že situaci na trhu ovlivňuje celá řada faktorů, které je velmi těžké předvídat. Nebude se tak ani při nejlepší vůli jednat o přesné předpovědi jako spíš o odhady. Proto také některé hlasy namítají, že investování s kryptoměnami není investováním, ale lze ho spíše už považovat za hazard.

Spekulace lze realizovat v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Obecně lze říci, že pro dlouhodobé spekulace se hodí kryptoměny aktuálně nové, které jsou levnější. Pro krátkodobé spekulace se vyplatí vybrat si ty s již větší tržní hodnotou. Vždy investujte jen takovou částku, kterou si můžete případně dovolit „odepsat“.

Kryptoměny charakterizuje vysoká volatilita. Potřeba je tedy umět odhadnout přesně ten klíčový okamžik, kdy kryptoměny nakoupit a kdy naopak prodat. Obchodovat je možné i s tzv. pákovým efektem. Experti mimo to spatřují výrazný potenciál v blockchainové technologii. Ve firemní sféře je již poměrně běžné zavádění technologií na něm založených.

Faktem zůstává, že širší zavedení této technologie je ale otázkou budoucnosti poněkud vzdálenější, odhaduje se, že by to mohlo být zhruba do deseti let.

Mají kryptoměny budoucnost?

Odborníci se však shodují, že investor musí velmi dobře vědět o rizikách a zaměřit se na využitelnost kryptoměn v těch situacích, kde tradiční nástroje selhávají. Pravděpodobně to nebude platit o většině kryptoměn, ale ty nejsilnější rozhodně mají šanci na to, aby se do budoucna etablovaly jakožto alternativa klasických peněz.

Například Bitcoin se tak, předpokládají odborníci, jednou zvládne začlenit do systému vedle běžných peněz. Pravděpodobně tak vedle sebe budou paralelně existovat různé typy měn a lidé se naučí různé prostředky využívat.

Přestože se tak stále ještě objevují hlasy o bublině, která musí brzy prasknout, jsou již mnozí finanční experti přesvědčeni o tom, že kryptoměny jsou novou moderní technologií, která postupem času vyspívá a do budoucna má svůj praktický smysl.

Poslední články
Diskuse
Back To Top