skip to Main Content

Nemovitost jako investice. Rady, tipy, skryté hrozby

Nemovitost jako investice - ilustrační foto

Nemovitost jako investice je stále tím nejbezpečnějším řešením. I když budou ceny nemovitostí v čase kolísat, dlouhodobě budou vždy jen růst. Jenže prvotní finanční náročnost je velmi vysoká.

Málokdo má pár statisíců nebo miliónů bokem, aby si mohl ze dne na den koupit dům navíc. Proto je důležitý zdroj peněz. Pokud zvolíte špatně, může být celá investice k ničemu a úplně nevýhodná.

Ideální jsou vlastní prostředky

Na prvním místě jsou vždy vlastní prostředky. Ty jsou zkrátka TOP. Díky nim nepřeplácíte žádné úroky, nejste nikde vázání a nemovitost si můžete koupit prakticky ze dne na den. Pak už jen počkáte pár let, až se nemovitost zhodnotí a máte vyhráno.

Bohužel takto jednoduše to nejde. Ne každý máme tolik peněz k dispozici.

Spořící účty, stavební spoření, termínované vklady

Druhou logickou možností jsou různé spořící produkty. Těch je na trhu velké množství. Nejvýhodnější je aktuálně stavební spoření, díky kterému získáte nejvyšší úrok a navrch státní podporu.

Jenže to opět není úplně bez mínusů. Musíte totiž počítat s minimálně šesti lety, kdy na peníze nebudete moct sáhnout. To je značně omezující. Na druhou stranu ale budete mít po šesti letech dostatečně vlastní finanční prostředky, takže se s touto variantou opět vracíme k první možnosti.

Hypotéka, půjčky

Poslední variantou je hypotéka. Díky ní můžete dosáhnout na novou nemovitost prakticky okamžitě, ale musíte brát v potaz následky v podobě úrokových sazeb. Ovšem i zde existuje přece jen jedna možnost, kdy to bude výhodné.

A to, pokud nemovitost okamžitě pronajmete a nájemné bude vyšší, než jsou měsíční splátky hypotéky. Pak se vám hypotéka krásně zaplatí z nájmu a po několika desítkách let budete mít hypotéku splacenou a v rukách vlastní nemovitost.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top