skip to Main Content

Chcete mít finančně úspěšné děti? Dávejte jim kapesné!

Finančně úspěšné děti potřebují kapesné - ilustrační foto

Nástrah na nás číhá v dnešním světě spousta. Bydlení, práce, půjčky, finance, rodina… Ve všem se může skrývat potenciální hrozba.

Hlavně okolo financí je více otázek než odpovědí. Bojíte se, že se vaše děti v tomto světě ztratí? Že nebudou mít dostatek zkušeností a znalostí, aby se se vším vypořádaly? Bojíte se, že v dospělosti spadnou do dluhové pasti? Všem těmto nepříjemnostem můžete předejít.

Dávejte dětem kapesné a ony si budou vážit hodnoty peněz

Do složitého světa financí můžete své děti zasvětit už v dětství. Stačí jim od malička dávat kapesné. Nemusí se jednat o velké tisíce, stačí pár korun na týden. Díky tomu si začnou už od mala více vážit hodnoty peněz a naučí se, jak s nimi hospodařit. Přestože se to nejeví jako žádná velká suma peněz, pro děti je to naprosto dostačující.

Vyzkoušejte sociální experiment

Pokud chcete své děti ještě lépe připravit na budoucnost, kdy budou muset s penězi nakládat dnes a denně, vyzkoušejte s nimi malý sociální experiment.

Na celý týden či na celý měsíc si s nimi vyměňte role. Věnujte jim určitý obnos peněz, který máte na dané období průměrně k dispozici a nechte je, aby rozhodli, jak s nimi naloží. Samozřejmě je informujte o všech fixních nákladech a o všech položkách, které se musí pravidelně zaplatit, ale zbytek nechte na nich.

Taková příležitost se naskytne jen pár lidem, ale je to škola na celý život.

Nebojte se vložit důvěru do svých dětí

Nebojte se vložit důvěru do svých dětí! Jsou vaší budoucností a jednou stejně budou s penězi manipulovat. Tak proč je to nenaučit hned v dětství, aby v dospělosti věděli, jak na to? A uvidíte, že s nimi budou nakládat mnohem zodpovědněji, než si myslíte.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top