skip to Main Content

Využíváte správně spořící účet?

Spořící účet - ilustrační foto

Podle nejnovějších průzkumů českého trhu má každý druhý Čech spořící účet. To je téměř 5 000 000 spořících účtů jen v České republice! To je pořádné množství. Jenže!

Z tohoto počtu jej nechávají ladem dvě pětiny Čechů, kteří si peníze odkládají bokem. Proto přicházíme s tímto článkem, abychom vám poradili, jak spořící účet využít na maximum.

Chcete spořit? Spořte!

Spořící účet je skvělou variantou pro lidi, kteří neví, zda nebudou nutně v nejbližší době potřebovat své peníze. Proto sáhnou právě po spořícím účtu. Z něj jsou povolené průběžné výběry, vklad není limitován časem ani jeho výší a úroková sazba je rozhodně vyšší než na běžném účtu.

Chcete ale pořádně spořit? Pak spořte jinde! Spořící účet je totiž krátkodobou přechodnou možností, než se rozhodnete co dál. Rozhodně by ale neměl sloužit k dlouhodobé úschově peněz. K tomu slouží jiné a mnohem výhodnější produkty.

Potřebujete peníze po ruce? Stačí vám běžný účet

Pokud jste si sjednali spořící účet jen kvůli možnosti okamžitého výběru peněz, pak jej raději ani nemějte. Na to je běžný účet a peníze máte díky němu mnohem dostupnější. Přesto, že se na něm peníze neúročí, nabízí lepší podmínky právě pro časté a nečekané výběry.

Pro pořádné spoření zvolte jiné produkty

Pokud naopak chcete pořádně spořit a zhodnotit své peníze, zvolte naopak úplně jiné produkty. Ideálně stavební spoření nebo podílové fondy. Obě mají mnohem vyšší míru zhodnocení. U stavebního spoření máte peníze zafixované na šest let, máte k dispozici velmi zajímavé zhodnocení a oblíbená je také státní podpora.

U podílových fondů je sice vyšší míra rizika, ale zase můžete získat mnohem vyšší úrokovou míru a peníze se vám mohou zhodnotit už v řádu několika let.
Ani jednomu produktu se ale spořící účet nemůže vyrovnat. Proto jej nenechávejte ladem a dobře jeho další osud promyslete..

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top