skip to Main Content

Začínáte investovat? Co je potřeba před prvním investováním splnit?

Začínáte investovat - základ je finanční rezerva - foto bankovek

Investorů a mladých podnikatelů ve velkém světě akcií a komodit každý den přibývá. Také jste se konečně rozhoupali a chcete do tohoto světa skočit rovnou po hlavě? Zadržte! Pročtěte se tímto článkem a zjistěte, jaké 3 věci musíte splnit ještě před první investicí. Máte splněny všechny tři?

1. Dostatečná finanční rezerva

Ano, je to klišé, ale velmi důležité. Bez finanční rezervy můžete dopadnout velmi špatně. Proto se ještě jednou zeptáme, máte dostatečnou finanční rezervu, se kterou si vystačíte minimálně půl roku? Přesto, že chcete investicemi hlavně vydělávat, první příjmy mohou přijít třeba až po pár letech. To vám málokdo řekne. A potom už je pozdě myslet na nějakou finanční rezervu.

2. Splaťte všechny své dluhy

Právě jste si odfrkli a říkáte si, že vy přece žádné dluhy nemáte? Skutečně? A co takhle kreditní karta nebo leasing auta? I to jsou bohužel dluhy! A to většinou s úrokovými sazbami nad 7 %.

I když se to teď jeví, jako malé věci, mohou i takové malé položky v budoucnu znamenat hranici mezi finanční pohodou a chudobou. Proto všechny své fixní náklady snižte na absolutní minimum. Zbytečné výdaje si budete moct dovolit až budete vydělávat ty milióny.

3. Dostatečná příprava

A nakonec nemůžeme nezmínit ani vaši přípravu a know how. Víme, že jste své přípravě doteď věnovali spoustu času a energie. Víme, že jste prošli všechny potřebné podklady a skutečně si věříte, že investování zvládnete levou zadní. Přesto se sami sebe ještě jednou naposledy zeptejte – skutečně vím a chápu, jak finanční trhy fungují? A jsem připraven i na nejhorší?

Sečteno, podtrženo…

Tímto článkem jsme vás určitě nechtěli nijak shodit nebo naštvat. Bohužel zde nejde o ztrátu pěkného mobilu nebo o snížení vlastních výdajů. Zde jde o vaše peníze, které jste si těžce našetřili, které všechny znamenají hodiny vaší tvrdé práce a které právě teď můžete ztratit lusknutím prstů. Proto se nad všemi třemi body ještě jednou pořádně zamyslete. Však vás to nebude nic stát. Teď. Tak tomu věnujte svůj čas. Věnujete jej přece sami sobě, a to už by vám mělo stát za to!

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top