skip to Main Content

OSVČ pozor! Od nového roku se vám zvednou zálohy na pojistném!

Zálohy na pojistném 2017

Pokud jste zatím ještě nezaznamenali tuto novinku, tak teď pořádně zbystřete! Jako OSVČ totiž nejenže budete muset platit od nového roku vyšší zálohy na sociálním pojištění, o čem jsme vás již informovali, ale také si připlatíte u zdravotního pojištění. Ještě v prosinci si to proto na svém platebním příkazu upravte!

Zálohy na zdravotní pojištění se zvýší o 83 Kč!

Od 1. ledna 2017 budete mít jako OSVČ povinnost odvádět vyšší zálohu na zdravotní pojištění, a to konkrétně ve výši 1 906 Kč. Je tomu tak proto, že se neustále zvyšuje průměrná mzda podnikatelů. Abyste ale na to nezapomněli, ještě před koncem roku 2016 si to na svém trvalém příkazu změňte a na nic už nebudete muset myslet.

Pozor také na změnu účtu!

Další novinkou u zdravotního pojištění je změna účtu, na který platby budete od 1. ledna 2017 posílat. Ty se totiž ve většině krajů České republiky mění a tuto změnu vám vaše pojišťovna sdělí prostřednictvím dopisu. Nově jsou totiž všechny pojišťovny povinny vést své účty u České národní banky. Takže jakmile už budete u té změny platebního příkazu, změňte v něm i tuto položku. Pokud jste dopis od své pojišťovny ještě neobdrželi, raději se u ní informujte telefonicky, abyste pak nemuseli trvalý příkaz měnit několikrát.

Novinky od 1. ledna 2017 ve zkratce

Takže si to nyní shrňme. Od 1. ledna 2017 vzroste částka, kterou byste měli odvádět na sociální pojištění. Její minimální výše bude nově činit 2 061 Kč. Dále od 1. ledna 2017 vzroste také výše zdravotního pojištění, a to minimálně na 1 906 Kč měsíčně. Nakonec se změní u většiny pojišťoven číslo účtu, na které jste doposud zálohy na své zdravotní pojištění posílali, a to proto, že všechny mají nově povinnost vést svůj účet u České národní banky.

Proto tyto tři novinky nezapomeňte změnit ani ve svých trvalých příkazech!

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top