skip to Main Content

Air Bank – snížení počtu poboček Sazky, kde si vyberete

Air Bank - Logo

Přesně před čtyřmi lety navázala Air Bank jako první banka v Česku spolupráci se společností Sazka. Díky tomu mohli klienti vybírat peníze na více než 4 300 místech Sazky. Bohužel je tomu od letošního dubna konec.

Už loni v listopadu Air Bank informovala, že od letošního roku budou výběry u Sazky nabízet na menším počtu míst. Celkově se počet míst snížil na 1 500.

Zvykli jste si vybírat u Sazky? Od dubna máte smůlu!

Pokud jste si na výběr u Sazky zvykli a bylo to pro vás mnohdy výhodnější, máte od dubna smůlu. Jestliže se jedno z oněch 1 500 míst nenachází ve vašem okolí, budete muset využít zpoplatněný výběr z bankomatu cizí banky.

Přestože tuto změnu prezentuje Air Bank jako vznik jedné z největších výběrových sítí v Česku, nevěříme, že by snížení počtu výběrových míst u Sazky z 4 300 na 1 500 bylo krokem správným směrem. Přece jen se jedná o snížení více než o polovinu.

Proč k tomu Air Bank přistoupilo?

Samotné vedení Air Bank svůj krok vysvětluje dvěma důvody. Zaprvé zrušili hlavně taková místa, kde výběr proběhl jen jednou za rok, a zadruhé kvůli logistické náročnosti školit a certifikovat obsluhu výběrových míst.

Chápeme, že byl tento krok pro Air Bank nevyhnutelný, ale co samotní klienti? Ti teď budou muset bohužel cestovat dál, anebo vybírat peníze z bankomatů cizích bank, což je ale zpoplatněné.

Kde najdete aktuální výběrová místa?

Pokud vás zajímá, zda se novinka dotkla i vašeho oblíbeného výběrového místa, můžete se podívat na mapu poboček, bankomatů a výběrových míst Sazky – https://www.airbank.cz/mapa-pobocek-a-bankomatu/. Snad se zrovna vás změna příliš citelně nedotkla a stále máte bankomat či výběrové místo blízko.

Jak však takové místo poznáte přímo na ulici? Jak bez připojení na internet zjistíte, zda je či není na dané pobočce Sazky výběr možný?

Od 1. dubna 2017 bohužel nijak. Jedinou možností, kterou vedení Air Bank nabízí, je využití mapy na webu nebo v mobilní aplikaci. Přestože se tedy vedení Air Bank snaží tuto novinku zaobalit do co nejkrásnějšího hávu, představuje pro obyčejné lidi více problémů než přínosů.

Rate this post
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top