skip to Main Content

Nový zákon o půjčkách už mění český trh

Zákon o spotřebitelském úvěru 2016

Na začátku prosince všechna média horlivě informovala o příchodu nového zákona o půjčkách, který sliboval velký převrat. Už v prvních dnech však bylo jasné, že ne všechno bude tak růžové, jak se prvně předpokládalo. Nyní však přicházíme s dalšími výsledky této nové legislativy a tentokrát vás dozajista potěšíme.

Trh se čistí pomalu ale jistě

Jedním z hlavních očekávání od nového zákona bylo vyčištění trhu od neseriózních poskytovatelů, kteří na úkor spolehlivých firem očerňovali celý trh. Toho bylo už po měsíci platnosti zákona částečně dosaženo. Český trh se pomalu zeštíhluje a na trhu zůstávají pouze velcí a seriózní hráči, kteří splňují všechny přísné podmínky nového zákona.

Situace je nefér pro poctivé malé firmy

Ač je však toto snižování počtu poskytovatelů ve výsledku pozitivní, není 100% férové ke všem. Nový zákon má totiž už teď na svědomí i pár poctivých firem, které nedokázaly splnit základní podmínku, a to vklad alespoň 20 000 000 Kč. Pokud však chceme trh kompletně očistit od nekalých praktik, budeme muset zkousnout i několik neférových obětí.

Pravidla se zpřísňují, prostor pro nekalosti zmenšuje

Ve výsledku by ale nový zákon o půjčkách měl přinést více dobrého než toho špatného. Všimnou si toho zejména spotřebitelé, kteří získají rovnější podmínky, férovější nabídky a jasnější zacházení. Nový zákon například stanovuje, že poskytovatel půjček musí mít vzdělání ukončené alespoň maturitou a musí také složit odborný test. Díky tomu budete o úvěru hovořit vždy jen s odborníkem, který ví o čem mluví. Rozloučit se tak můžeme s nekonečnými pohádkami na téma „Půjčka”, které nikdy v reálném světě neexistovaly.

Jak se bude situace na úvěrovém trhu dále vyvíjet? O tom vás budeme i nadále informovat. O novém zákonu o půjčkách, který vešel v účinnost 1. prosince 2016, si navíc můžete přečíst v jednom z našich předchozích článků.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top