skip to Main Content

Podílové fondy: Investice nejsou ze zákona pojištěny!

Investor podílových fondů - ilustrační foto

Podílové fondy jsou v poslední době tak oblíbené, že se k nim tady ještě párkrát vrátíme. Počet lidí, kteří do nich investují, den ode dne roste neuvěřitelným tempem. A stále více lidí investuje velké sumy peněz. Jenže zatím málokdo ví, že tyto vklady nejsou vůbec pojištěny! Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné!

Úroky jsou vysoké, ale…

Podílové fondy jsou velmi oblíbené zejména díky jejich vysokým úrokům. Takové úrokové sazby nikde jinde nenajdete. Proto právě po podílových fondech tolik lidí sáhne, místo toho, aby zvolili jistější a méně rizikovou variantu, jakou jsou termínované vklady nebo spořící účty.

Pozor! Toto jste nevěděli!

Jenže vklady do podílových fondů nejsou zcela nijak pojištěny. Proto se také často stává, že lidé o své vklady přichází. A ve velkém. Bohužel tak to ale s podílovými fondy je. Vklady nejsou nijak pojištěné, proto o své peníze můžete velice snadno přijít.

Existuje jediné řešení

Existuje jedna jediná možnost, jak se ztrátě peněz vyhnout. Diverzifikace! Diverzifikace neboli rozdělení peněz mezi několik různých fondů, a to ideálně z různých kontinentů – to je jediná možnost, jak o všechny své peníze nepřijít.

Pokud ale vsadíte jen na jeden fond nebo jen na pár fondů, a to třeba jen z Evropy, můžete se dostat do značných problémů. O své peníze totiž můžete přijít.

Ztráty nejsou velké, ale bolí

Ztráty sice nebývají obrovské, ale i tak jsou citelné. A rozhodně taková ztráta třeba 5% ze stovek tisíc není zanedbatelná.
Proto doporučujeme investovat peníze do různých možností. Ideálně více finančních produktů. Nesázet tedy všechno pouze na podílové fondy, ale něco spořit také na termínovaných vkladech nebo na stavebním spoření.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top