skip to Main Content

Mýty a pravdy, které kolují kolem investice do zlata

Investice do zlata

Investovat své těžce vydělané peníze, a tímto způsobem je zhodnotit do budoucna, chce každý. Jenže není investice jako investice. A to o zlatu platí dvojnásob! Právě kolem tohoto typu investování totiž koluje více mýtů, než kolem Ílias a Odysey. V tomto článku se pokusíme nejvíce zažité mýty vyvrátit.

Zlato vám přinese spoustu peněz

I když je investice do zlata pořád lepší než bezhlavé sušení úspor na běžném neúročeném účtu, určitě nemůžete počítat s tím, že by vám zlatá mince nebo slitek přinesl nekonečně bohatství. Zlato samo o sobě nevytváří žádné výrobky ani služby, jako například firmy, a proto vám žádné bohatství nepřinese.

Smysl investice do zlata je úplně v něčem jiném. Zlato je perfektní uchovatel hodnoty, který může, ale rozhodně nemusí, v čase tuto hodnotu zvyšovat a nabývat.

Zlato do budoucna nemusí být vůbec cenné

Další rozšířenou mylnou myšlenkou je ta, že bude cena zlata do budoucna neustále růst. To je blbost! Pokud se objeví těžební metoda, která jeho získávání zrychlí a zjednoduší, sníží se jeho cena stejně rychle, jako se tak stalo s cenou ropy. Zatím tedy záleží pouze na jeho vzácnosti. Až přestane být zlato vzácné, sníží se jeho hodnota.

Centrální banky už nikdy nebudou měnu vázat na zlato

To možná platilo ještě před 10 lety, ale ne dnes. Dnes si banky opět uvědomily, že vazba měny na zlato je velice důležitá a v celé západní Evropě tento trend zažívá renesanci. Pokud jste si tedy mysleli, že je zlato pasé, ne v současné bankovní sféře.

Zlato není moderní

Možná je investice do zlata stará jako lidstvo samo, ale rozhodně to není nemoderní způsob uchovatele hodnoty. Zlato je pořád IN a pokud bude stále stejně vzácné, jeho obliba neustane.

Důležité však pro jakoukoliv investici, a to i tu do zlata, je, abyste všechny úspory nikdy nevkládali pouze do jednoho druhu investic. Proto i před investicí do zlata dobře přemýšlejte, kolik do něj vlastně investujete a na jak dlouhou dobu.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top