skip to Main Content

Pojištění odpovědnosti využijete nejen v zahraničí

Rozbité okno - ilustrační foto

Lidé si často sjednávají pojištění odpovědnosti do zahraničí – bez ohledu na to, zda se jedná o rodinnou dovolenou nebo o služební cestu do ciziny. Spousta z nich ale neuvažuje nad tím, že by si toto pojištění mohli pořídit i pro život. Jelikož doba dovolených je momentálně za námi, zaměříme se na pojištění odpovědnosti trochu komplexněji a prozradíme vám, jak ho využijete v běžném životě.

Pojištění odpovědnosti neboli pojistka na blbost

Toto pojištění si někteří lidé sjednávají ve svém zaměstnání, když nechtějí ručit zaměstnavateli za některé chyby, kterých se mohou během pracovního procesu dopustit. Aktuálně provedený průzkum České asociace pojišťoven dokládá, že až 47 % dospělých osob někdy již řešilo škodu, kterou způsobili o ni sami, případně někdo jiný z jejich rodiny.

Škodu mohou zavinit například vaše děti nebo třeba pes, kočka i jiné zvíře. Je pak výhodnější nutnou úhradu čerpat z pojistky. Pro běžný život může být tato pojistka uzavřena i velmi levně a vy nemusíte vydávat peníze z vlastní kapsy.

Nový občanský zákoník přinesl významné změny

Pojištění odpovědnosti může být součástí vašeho životního pojištění, nebo častěji pojištění domácnosti. Nový občanský zákoník zavedl v této oblasti nějaké změny, v souvislosti se kterými vzrostla průměrná výše bolestného. Poškozený se tak může domáhat například náhrady za ztrátu na zisku po dobu pracovní neschopnosti atd. I proto se vyplatí si tuto pojistku sjednat, jelikož vás měsíční odvod malé částky může ochránit před tisícovými výdaji.

Jaké škody jsou nejčastější

Nejběžnější jsou škody způsobené vodou – jedná se například o vytopení sousedů a poškození jejich majetku. S touto situací má údajně zkušenosti až 30 % občanů v České republice. Dále škody často působí i děti – například sousedům něco rozbijí, co vy pak musíte uhradit. Až v 17 % případů je na vině zvíře. Často se stává, že například váš pes napadne sousedovi slepice atd. Nakonec můžete vy sami při sportu někomu způsobit nějaké zranění (například na lyžích nebo na kole). I na tuto situaci je pojištění odpovědnosti připraveno.

Jaké pojišťovny tuto pojistku nabízejí

Pojištění odpovědnosti si pohodlně sjednáte například u Kooperativy, která vám dává na výběr z několika možných variacích. Kromě ní ho nabízí i pojišťovna Generali nebo Česká pojišťovna. Na internetu si snadno jednotlivé pojistky srovnáte a zjistíte, jaká z nich je pro vaše potřeby ideální.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top