skip to Main Content

Investoři jsou častěji muži než ženy. Proč? Otestujte se!

Podnikatel

Věděli jste, že muži se častěji stanou investory než ženy? Že mezi světovými miliardáři je drtivá většina mužů? A že ženy jsou spíše konzervativní? V následujících řádcích si popíšeme rozdílné světy žen a mužů jako investorů. Vítejte při prohlídce dvou rozdílných realit.

Muži se nebojí rizika

Nebude asi překvapením, když zde uvedeme informaci, že muži jsou více otevření investicím. Nebojí se tolik rizika a často se pustí i do riskantního podniku. Jistota je pro ně příliš nudná a neperspektivní, když vidí, že mohou získat mnohem více rizikovou investicí. Také je jich mezi miliardáři mnohem více. Jsou to zkrátka lovci, kteří chtějí za každou cenu chytit pořádného mamuta. Ať to stojí, co to stojí!

Ženy více myslí na rodinu

Naopak ženy jsou spíše konzervativní investorky. Raději volí jistou investici před tou rizikovou. Myslí totiž více na zabezpečení rodiny, což riziková investice určitě není.

Investic jako takových se ale nebojí a také rádi investují. Z celkového počtu investorů totiž tvoří ženy skoro polovinu. Oproti mužům raději dlouhodobě plánují, připravují propracované strategie a vyhýbají se jasným rizikovým obchodům.

Je takové chování mužů a žen v pořádku?

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Každý má zkrátka svou taktiku a svůj postup. Někdo má raději více rizika s vyšší možností zhodnocení, někdo raději sáhne po jistotě.

Ať tak či tak, obě skupiny by bez sebe nemohly existovat. Jen si představte, že by například všichni investovali jen do vysoce rizikových fondů. S takovou by většina z nich skončila na ulici a zbytek na výslunní. Je tedy naprosto správné a přirozené, že jsou tyto dvě skupiny vedle sebe a že se doplňují jako Jing a Jang.

Jací investoři jste vy?

A jací jste vy investoři? Raději podstoupíte větší riziko s možností vyššího zhodnocení, anebo je pro vás jistota nejdůležitější?

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top