skip to Main Content

Banky se přetahují o milióny klientů. Atmosféra začíná houstnout

Banky se přetahují o klienty.

Pokud jste si toho zatím ještě nevšimli, tak právě v posledních několika měsících prožívá české bankovnictví obrovské změny. Celé se proměňuje. Nízkonákladové banky začínají získávat velký vliv a tradiční tuzemské banky hledají nové cesty, jak si udržet stávající klienty a přilákat i ty nové.

Co konkurenční boj znamená pro obyčejného zákazníka?

Do budoucna již by klienti neměli do banky pouze chodit. Měli by se svými bankéři radit o financích, o možnostech investování či o nových službách. Více se tak banka propojí se všemi svými zákazníky a už nebude jen „odkladnou” peněz.

Vyšší konkurence znamená i vyšší kvalitu

Již tradičně znamená větší konkurence a konkurenční boj i vyšší kvalitu poskytovaných služeb. Banky se tak nejen předhání, jakou službu komu poskytnou, ale také jak kvalitně a za jakou cenu. Jakožto obyčejný klient se proto můžeme těšit na vyšší standardy, které dozajista každý ocení.

Nejvíce překvapují nízkonákladové banky

Jak už bylo řečeno v úvodu tohoto článku, právě vyššími standardy a nižší cenou již v tuto chvíli překvapují nízkonákladové banky. Jen za letošní rok přišlo právě do těchto institucí o milióny klientů více než tomu bylo loni.

Konkrétně FIO banka letos hlásí přes 660 tisíc klientů, mBank 630 tisíc klientů a Air Bank 502 tisíc klientů. Z toho lze vyvozovat že kvalita, vysoké standardy a nízká cena jsou atributy, na které Češi slyší a které jsou pro ně při výběru banky důležité.

Jak se bude situace vyvíjet do budoucna?

I když se situace může ubírat jakýmkoliv směrem, můžeme již teď s určitostí říct, že nízkonákladové banky budou čím dál víc určovat směr trhu. Pokud se stejným způsobem nenaladí větší a tradičně zavedené bankovní domy v České republice, může to budoucna znamenat kompletní obměnu bankovního sektoru v zemi.

5/5 - (1 vote)
Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top