skip to Main Content

Češi rádi investují do bytů

Pronájem bytu jako investice - ilustrační foto
Už dříve jsme vás informovali o tom, že jsou právě nemovitosti, byty a domy, tou nejvýhodnější investicí. Radili jsme vám, z čeho je nejlepší tuto investici financovat a zda je lepší hypotéka nebo vlastní úspory. Dnes se podíváme na zoubek samotným nemovitostem.

Možností je totiž několik. Byty, domy, pozemky, garáže, parkovací místa. Co u Čechů vede? Do čeho nejraději investujeme? A co vyplývá z průzkumů? To najdete právě v tomto článku.

Nejoblíbenější jsou byty 2+kk

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění jsou jako investice nejoblíbenější byty o rozloze 2+kk. Ty jsou dále pronajímány a jsou tak nejen dlouhodobým uchovatelem hodnoty, ale také pravidelným příjmem v podobě nájemného.

Cena těchto bytů navíc již nezřídka atakuje miliónovou hranici, a to zejména ve vyhlášených městech, jako je Praha a Brno, tudíž se jedná o skutečně hodnotnou investici. Naproti tomu garsoniéra či malý byt 1+1 nikdy nebude mít takovou hodnotu jako má velký prostorný byt, pokud se tedy bavíme o bytu s malou rozlohou.

Sami však nejraději bydlíme ve velkých bytech

Co se však ale týče vlastního bydlení, do toho si rádi zainvestujeme. Podle nejnovějšího průzkumu totiž nejraději sami bydlíme ve velkých bytech o rozloze minimálně 100 metrů čtverečních, a tak výše zmíněné dvoupokojové byty slouží skutečně jen k jejich dalšímu pronájmu.

Pozitivní výsledek z průzkumu

Celkově z průzkumu vyplývá, že máme rádi investice v podobě nemovitostí, považujeme je za nejstabilnější a nejjistější, jsme jim velmi nakloněni a věříme jim i do budoucna. To je velmi pozitivní zjištění, které rozhodně podporujeme.

I podle nás je investice do bytu či domu krokem správným směrem a rozhodně tak uděláte lépe, než kdybyste se ze dne na den rozhodli, že zbohatnete na burze.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top