skip to Main Content

Jak správně spořit dětem do budoucna?

Nejvýhodnější spoření pro děti

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Všichni pro ně proto určitě chceme jediné – růžovou budoucnost. Ať jste movití či nikoliv, můžete jim už teď spořit do budoucna. Produktů a služeb k tomu určených je celá řada. Aby se v tom čert vyznal. Všechny jsme ale prošli a nyní vám přinášíme výsledky, která ze spořících možností je ta nejvýhodnější.

Podmínky, které spořící produkty musí splnit

Ještě než se ale pustíme do konkrétní rady, kde spořit a kde naopak raději ne, popíšeme si základním podmínky a předpoklady, které musí výhodný spořící produkt jednoznačně splnit.

  1. Jedná o určitou flexibilitu. Nechcete přeci platit do úmoru a při změně vaší životní situace nesmět nic změnit. Spořící služba by tedy měla být rychle flexibilní a otevřená různým změnám, jako je výše spořené částky, délka spoření nebo možnost předčasného vybrání naspořených peněz.
  2. Nezapomeňte, že jako rodič máte spoustu možností, ke kterým své dítko můžete připojit. Pro zajištění zdravotních rizik můžete například použít vaše životní pojištění a dítě pouze přidat na smlouvu. Nemusíte tedy hned uzavírat nové smlouvy a pojistky.
  3. Podívejte se, jaké zhodnocení vlastně ten či onen produkt nabízí. Někde se totiž může jednat jen o pár korun. Pokud si vše řádně nepročtete a nepropočítáte, můžete přijít i o tisíce korun ročně.

Správné spoření pro krásnou budoucnost

A nyní přejdeme k samotným spořícím možnostem, a která z nich je ta nejvýhodnější. Nejznámějšími variantami pro spoření jsou spořící účty a stavební spoření. První zmíněná možnost se prakticky vůbec nevyplatí. Se svými velmi nízkými úroky nepokryje ani inflaci natož nějaké zajištění do budoucna. Druhá zmíněná varianta je na tom již o poznání lépe, ale stále to není to pravé ořechové. Stavební spoření se totiž vyplatí pouze na 6 let.

Nejvýhodnější způsob spoření?

Nejvýhodnější a nejlepší možností spoření pro děti jsou podílové fondy. I když tato varianta s sebou přináší řadu rizik, má nejvyšší výnos. Vybrat si můžete z akciových, dluhopisových či nemovitostních fondů. Pokud si v tomto odvětví nejste jistí, obraťte se na odborníky, jako jsou například finanční poradci či bankovní úředníci. Ti všichni by vám měli být schopni říct, které podílové fondy jsou aktuálně nejvýhodnější, které jsou nejstabilnější a které jsou pro vás nejvhodnější.

Pokud budete postupovat podle rad odborníků, můžete úspory svých dětí významně zhodnotit a usnadnit jim tak jednou vstup do dospělého života.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top