skip to Main Content

Chcete se stát investorem? Co to obnáší?

Chcete se stát investorem?

Investor je obchodník, kterého zajímají dlouhodobé investiční příležitosti. Většinou spoléhá na schopnost trhů dlouhodobě růst a pokud je zkušenější, může na trhu hledat konkrétní podhodnocené firmy a od nich nakupovat akcie.

Chcete se stát také investorem? Pak čtěte dále a zjistíte, co to obnáší.

I méně zkušení investoři mají šanci

Žádný učený z nebe nespadl a tak i investor musí někde začít. Ať už to jsou zkušební simulátory na internetu, nebo reálné akcie nižších hodnot, na kterých si principy osaháte, začátky jsou tradičně těžké.

Ideálním začátkem pro všechny investory jsou podílové fondy. Ty si můžete sami vyhledat na internetu, anebo se do některého z nich přidat u své banky. Stačí zajít na jakoukoliv pobočku, poradit se svým bankéřem, předat bance určité množství peněz a už jste investorem!

Hrací pole pro zkušenější jedince

Jakmile nasbíráte první zkušenosti, životní moudra a důležité znalosti, můžete přejít ke složitějším obchodům a směnám. Vaší hlavní alma mater od teď bude burza.

Na té se střetávají investoři, jako jste vy, s firmami, které prodávají akcie a podíly ve svých podnicích. V tuto chvíli musíte být tak trochu „věštec”, abyste si vybrali tu správnou firmu, ve které se vyplatí investovat. Pokud na to budete mít dobrý čich, můžete vydělat i milióny za pár měsíců. V opačném případě si připravte spoustu kapesníků.

Trpělivost přináší růže

Jak už ale bylo řečeno v úvodu, investor je obchodník, kterého zajímají dlouhodobé investiční příležitosti. Proto více než kdy jindy pro vás bude platit, že musíte být hodně trpělivý, abyste získal to, co chcete. Ideálně je třeba počkat několik let, až firma, do které jste investovali, vyroste a vaše investice se tak pořádně zhodnotí. Zbohatnutí přes noc jako v americkém filmu se stane jen jednou za spoustu let. Pokud však po kariéře investora skutečně toužíte, nebojte se toho a zkuste to! Třeba ve vás dřímá nová investorská hvězda.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top