skip to Main Content

Skvělá zpráva! Úroky na spořících účtech budou růst!

Úroky na spořících účtech budou růst - ilustrační foto

To, co jsme nikdo už ani nečekali, se stane skutečností. Úroky na spořících účtech budou růst! Život by byl ale příliš krásný a jednoduchý, kdyby to bylo tak snadné. Úroky totiž sice začnou růst, ale nejdříve až za půl roku. Tak to předpovídají odborníci, kteří se touto oblastí a problematikou dlouhodobě zabývají. Co všechno se tedy stane? Odpovědi najdete právě tady a teď!

Spořící účty se vyrovnají termínovaným vkladům

Pokud bychom měli seřadit všechny spořící produkty a možnosti od nejvýhodnějších po ty nejméně výhodné, vznikl by nám zhruba tento žebříček:

  1. Stavební spoření
  2. Podílové fondy
  3. Termínované vklady
  4. Spořící účet
  5. Běžný účet

Jak lze vidět, spořící účty na tom nejsou nijak růžově. Za nimi už jsou pouze běžné účty, které nemají žádné úročení. Ovšem díky navyšování úrokových sazeb u spořících účtů můžeme očekávat jejich posun v žebříčku na třetí příčku, stejně jako jsou termínované vklady. O tuto příčku se tedy budou do budoucna tyto dva produkty dělit.

Budou spořící účty skutečně výhodné?

Avšak výhodnost spořících účtů bude i po navýšení úrokových sazeb stále relativní. Inflace má totiž v současnosti rostoucí tendenci a ani termínové vklady ji ve většině případů nedokáží předehnat. Proto ani u spořících účtů neočekávejte žádné desítky procent a tisíce korun přírůstek.

Na druhou stranu se setře rozdíl mezi nevýhodností úrokových sazeb nyní a v budoucnu. Co je tím myšleno? Jelikož má inflace rostoucí tendenci, nebyly by spořící účty brzy vůbec výhodné. Proto je důležité, aby alespoň částečně u nich docházelo k nárůstu úrokových sazeb.

Abychom ale nekončili pesimisticky, je skvělé, že k tomuto navýšení vůbec dojde. Považujeme to za krok správným směrem a alespoň částečnou kompenzaci inflace. Budeme jen doufat, že toto navýšení bude dostatečně vysoké.

Poslední články
Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top